Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Tradiční podsadový tábor Albrechtice 2024

20220708-LDTAlbrechtice2022-168.jpg

Klasický letní tábor se spaním v podsadových stanech, koupání v rybníce, bez elektřiny i splachovacího záchoda. Dva týdny dobrodružství, zážitků a digitálního detoxu pro děti 6–14 let.

Tradiční tábor v přírodě bez elektřiny

Tábořiště je u rybníka na kraji lesa, asi 1 km od nejbližší civilizace. Vaříme na kamnech na dřevo, teplou vodu si ohříváme v brutaru a hned za stany začíná les.

Elektřinu nemáme a telefony dětí nedobíjíme. Většina je s sebou ani nemá. Dvoutýdenní digitální detox bez mobilu, online her a sociálních sítí. Pokud potřebujete, můžete dětem zavolat na telefon hlavního vedoucího a stejně tak kdykoliv oni vám.

Cena: 4 800 Kč | sleva 1 800 Kč pro sourozence

Malý kolektiv, kde se všichni znají osobně jménem

Jsme malý tábor a všechny děti se vzájemně znají. Bereme nejvýš 50 dětí a nás vedoucích je necelých 20 – je nás na ně hodně a můžeme se jim důkladně věnovat.

Každý rok zveme několik nejstarších táborníků, aby pokračovali jako instruktoři a tábor dělali s námi.

Překonat sám sebe a zážitky na celý život

Děláme tábor, kde můžou děti překonat sami sebe. Drží zkoušky hladu a mlčení, chodí v noci sami do lesa a skáčou se zavázanýma očima do rybníka. Někdy je to těžké, často se jim nechce a vždy z toho mají obří radost, když to dokážou. Tvoří si zážitky na celý život.

A zažijí samozřejmě všechno, co na správném táboře zažít mají – noční hry, orientace podle mapy a buzoly, střílení ze vzduchovky, brodění se poslepu v potoce, koupání v noci v rybníce, plížení po lese, oddílové soutěže, táboráky s kytarou a opékáním buřtů, noční hlídky, spaní pod širákem, ringo, morseovka, šifrování.

Lesní gastronomie

I když si vaříme na kamnech v polních – nebo spíš lesních – podmínkách, nemáme se vůbec špatně. Děláme si palačinky, langoše, koblihy, tortilly, ale taky buřty na ohni, kuře pečené v zemi nebo modrou krupicovou kaši.

Kdo jsme

Jsme parta kamarádů, kteří všichni sami táborem prošli – od dětí přes instruktory, oddílové vedoucí až k organizátorům. Nejstarší z nás sem jezdí už přes 20 let. Tábor děláme pro radost, všechny peníze dáváme zpátky táboru, my sami nic si nic nevyplácíme.

Máme rádi tradici letních táborů a s radostí ji udržujeme. Věříme, že kombinace života v přírodě, trochy nepohodlí, digitálního detoxu a soutěžení pro radost má v dnešním světě své místo možná víc, než kdy v minulosti mělo.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...