Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Letní dětský tábor RÁJ Letohrad

IMG-20231217-WA0004.jpg

Letní tábor dětí Ráj se nachází ve Východních Čechách v podhůří Orlických hor, uprostřed lesů mezi městem Letohrad a obcí Dolní Dobrouč. Děti jsou ubytovány v dřevěných chatkách. Tábor má vlastní bazén.

Děti jsou dle věku rozděleny do 4 kategorií (velká, velká střední, malá střední a malá), v každé kategorii jsou 3 až 4 oddíly. V rámci kategorií se hraje celotáborová hra, ale najdeme si čas i na menší hry po oddílech dle fantazie dětí a vedoucích. Mimo to nás čeká i několik her napříč kategoriemi, kdy jsou děti namíchány a dokazují svou bojovnost i schopnost spolupráce s dětmi staršími i mladšími.

Samozřejmostí jsou i menší výlety po okolí, celodenní výlet a pro starší děti puťák s přespáním mimo tábor. V případě hezkého počasí si i mladší děti užijí spaní mimo chatky, a to v táborovém týpí. Nejen zde bude možnost využít talentu některých z vedoucích, kteří nám zahrají na kytaru a zazpívají klasické táborové písně u ohýnku.

Oblíbené bojovky, jako je Finská stezka či noční hra, samozřejmě nemohou chybět, stejně jako večerní diskotéky, kino nebo X-faktor. Čas si najdeme i na vybíjenou, přehazovanou a volejbal, které můžeme hrát na jednom ze dvou hřišť, která jsou k dispozici, stejně tak jako fotbalové hřiště či bazén se skluzavkou a skokanským můstkem. V neposlední řadě se naučíme i některé z klasických táborových dovedností, jako je Morseova abeceda či vázání uzlů.

A navíc!!! Každý den pořizujeme spoustu fotek, které jsou vždy večer nahrány na internet a rodiče si tak mohou prohlédnout, co jsme celý den dělali, jaké bylo počasí nebo co nám zrovna kuchaři servírovali k obědu.

Děti jsou ubytovány v dřevěných chatkách. Pro menší děti jsou určeny velké dvoupatrové chaty (12-13 dětí), které jsou vybaveny malým sociálním zázemím, verandou a místností vedoucího. Větší děti obývají 4-lůžkové chatky. Kapacita tábora je až 190 dětí.

Sociální zázemí se nachází v přízemí z jedné ze tří zděných budov v táboře. Mimo dívčích a chlapeckých záchodů jsou zde i sprchy s teplou vodou.

Stravování je zajištěno v druhé zděné budově, kde se mimo vybavené kuchyně nachází i rozlehlá jídelna. Personál kuchyně, pod vedením zkušeného kuchaře, připravuje dětem jídla s důrazem na vyváženost stravy. Snídaně se skládá z různých druhů pomazánek, marmelád a pečiva. K obědu je před hlavním chodem vždy podávána polévka a na závěr dne je přichystána vždy teplá večeře. Mezi těmito jídly je pro děti připravena dopolední a odpolední svačina, která se obměňuje z ovoce, zeleniny, jogurtů nebo sladkého pečiva. Po celý den je pro děti zajištěn pitný režim, kdy v jídelně jsou připraveny várnice s chutným čajem nebo studenou šťávou.

Základní zdravotní péči na táboře zajišťují dvě zdravotnice, které mají vyčleněnu jednu velkou chatu jako marodku. Zde jsou dětem podávány jejich léky, ošetřována drobná poranění nebo vytahována zákeřná klíšťata. Případné odborné lékařské ošetření je zajištěno u pediatrů v přilehlém Letohradu nebo v okresní nemocnici v Ústí nad Orlicí.

Mimo sportovního vyžití v krásné přírodě v okolí tábora naleznete přímo v táboře hřiště na fotbal, volejbal (přehazovanou), trampolínu a neposlední řadě i betonový bazén. Bazén má pozvolné dno, takže ho lze využít jak pro plavce tak neplavce. Dále je vybaven skokanským můstkem a dětskou skluzavkou.

Více na www.ltdraj.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...