Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Škodovkou napříč světadíly! Skauti pojedou na světové skautské setkání ve staré škodovce až do Japonska

Skauti Jakub Pejcal a Aleš Cahlík v červnu absolvují cestu na světové setkání skautů a skautek Jamboree v Japonsku v legendární Škodě 120 L. Trasu dlouhou 13 000 kilometrů pojedou téměř dva…

  • Publikováno: 22. 05. 2015

Mladí dobrodruzi věří, že jejich cesta pomůže propagovat skauting a jeho myšlenky jak v České republice, tak i za hranicemi. Na místě se pak připojí k dalším třem stovkám členů české výpravy.

Od 28. července do 8. srpna 2015 se nedaleko japonské Hirošimy potká okolo 30 tisíc skautů z více než 160 zemí na svém světovém setkání – Jamboree. „Většina účastníků se do Japonska přepraví letecky, my však chceme ukázat nejen schopnosti českých skautů, ale i kvalitu českých výrobků, proto právě vůz Škoda 120 L. Skrze fotky a deníkové záznamy nás budou moci on-line sledovat fanoušci i skauti z celého světa,“ říká Jakub Pejcal.

Automobilovým dobrodružstvím navážou na cesty slavného prvorepublikového novináře, cestovatele a skauta F. A. Elstnera, který s vozy Aero a Škoda procestoval velkou část Evropy, Afriky i Ameriky.  Oba skauti využijí svých zkušeností z předchozí expedice do rumunského Banátu, již podnikli loni v srpnu. „Skauting je spojen s dobrodružstvím a nevšedními zážitky, což kluci svou expedicí jednoznačně dokazují a my je rádi v jejich odvážné cestě podporujeme,“ dodává Josef Výprachtický, starosta Junáka – českého skauta. Skautský projekt JAPONSKO ŠKODOVKOU je neziskový a zaštiťuje jej přímo Junák – český skaut.

V současné době pracujeme na vylepšení technického stavu vozu. Vyměnili jsme staré a opotřebované součástky a přidali nové vymoženosti, například zásuvku pro nabíjení našich notebooku, mobilů a fotoaparátu. S sebou určitě nechceme brát auto plné konzerv
a dalších zbytečností. Máme rádi výzvy,
“ dodává Aleš Cahlík.

Přípravy, deníkové záznamy i samotný průběh cesty můžete sledovat prostřednictvím facebookové stránky JAPONSKODOVKOU. Základní informace o projektu lze najít také na www.japonskodovkou.cz.

Hlavním smyslem Jamboree je poznávání mladých lidí z celého světa a snaha ukázat naplnění základních myšlenek skautingu – přátelství bez rozdílu pohlaví, národnosti, jazyka nebo náboženského vyznání. První světové skautské Jamboree se uskutečnilo v roce 1920 v Anglii. Od té doby se každé čtyři roky potkávají deseti tisíce skautek a skautů, aby vždy na jiném místě zažili dva týdny plné aktivit a dobrodružství.

Junák – český skaut má více než 53 tisíc členů a je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Skauting je největší hnutí pro děti a mládež na světě – hlásí se k němu okolo 50 milionů dětí a mladých lidí ve 216 zemích světa.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...