Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Ledová Praha – pololetní prázdniny jak se patří!

Co dělat o pololetních prázdninách? Máme pro vás tip! Už počtrnácté připravil Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí pro děti akci Ledová Praha.

  • Publikováno: 28. 01. 2014

Akce Ledová Praha umožní každý rok tisícům dětí z celé republiky navštívit v průběhu jednoho víkendu – 31. 1. až 1. 2. – řadu památek, muzeí a dalších zajímavostí hlavního města Prahy za zvýhodněné vstupné nebo dokonce zcela zdarma.

Nabídky mohou využít dětské oddíly, rodiny s dětmi, školy i děti z dětských domovů. Pro některé z nich je „Ledovka“ dokonce první návštěvou Prahy a zároveň příležitostí na vlastní oči spatřit věci, o kterých do té doby jen četly či slyšely ve škole.

K využití této nabídky stačí jediná modrá kartička, kterou získají zcela zdarma. Škoda jen, že pololetní prázdniny netrvají déle, protože za víkend se všechny nabízené zajímavosti navštívit prostě nedají. Pro děti je totiž připraveno přes třicet volných či zvýhodněných vstupů. Pro představu uvádíme pár vybraných: Expozice Národního muzea – např. Náprstkovo muzeum, Národní památník na Vítkově nebo České muzeum hudby, dále Muzeum Policie ČR, Uměleckoprůmyslové muzeum, Strahovský klášter, Staroměstská radnice, Muzeum pražských pověstí a strašidel, Loreta a mnoho dalších.

Souběžně mohou účastníci v Divadle Za plotem navštívit také dvě soutěže Pionýrského Sedmikvítku – Dětskou Portu a Melodii. Pro příznivce hry geocaching máme připravenu hru inspirovanou díly významných architektů z počátku 20. století.

A kolik dětí letos Ledová Praha uvítá? Odpověď zná její koordinátorka Irena Černá: „Předem nemáme nikdy přesná čísla, ale podle předchozích let i aktuálního zájmu očekáváme minimálně deset tisíc návštěvníků.“ To už stojí za řeč, co říkáte?

Jako každý rok proběhne zároveň s Ledovou Prahou i tradiční koncert Děti dětem, jehož základem jsou vystoupení talentovaných dětí – úspěšných účastníků otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Na koncertě budou předány i Putovní poháry předsedy vlády za dlouholetou práci s dětmi v oblasti kultury.

Záštitu nad koncertem převzal předseda vlády ČR Mgr. Bohuslav Sobotka, dále přijali nad koncertem i Ledovou Prahou záštitu předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček, 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR PaedDr. Alena Gajdůšková a ministr školství, mládeže a tělovýchovy prof. RNDr. Dalibor Štys, CSc.

Vstupenky na akci Ledová Praha, které jsou zdarma a opravňují k získání velmi zvýhodněného vstupného či k volnému vstupu, si mohou zájemci vyzvedávat do pátku 31. 1. 2014 mezi 9.00 a 17.00 na Ústředí Pionýra, Senovážné náměstí 977/24, Praha 1.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...