Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Porota vybrala finalisty 20. ročníku ankety Zlatý Ámos

Ve čtvrtek 7. března 2013 se v zrcadlových sálech MŠMT ČR rozhodovalo o finalistech jubilejního, již 20. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR - Zlatý Ámos 2013.

  • Publikováno: 07. 03. 2013

Ze 17 pedagogů, kteří se do semifinále probojovali z regionálních kol, porota do finále poslala šest. Jsou to Ciencialová Lenka z Gymnázia Český Těšín, Cieslar Pavel ze Střední školy hotelové, obchodní a polygrafické v Českém Těšíně, Hlůšková Renata ze ZŠ Kunovice, Hrubá Jana ze ZŠ Gajdošova v Brně, Navrátil Zdeněk PORG Ostrava a Zemanová Jindra ze ZŠ Jungmannova v Berouně.

„Anketa Zlatý Ámos je především o vztazích mezi žáky a učiteli. V regionálních kolech žáci své kantory obhajují, na semifinále je museli vybavit třemi věcmi, které jejich vzájemný vztah dokumentují,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal. A tak porota viděla řadu zajímavých a neobvyklých důkazů toho, že žáci do ankety nominovali skutečně své oblíbené učitelky a učitele.

Například paní učitelka Zemanová dostala od dětí kufříček první pomoci, kde byl mimo jiné Brufen a čokoláda na nervy, buzola, aby neztratila správný směr, fotky všech žáků a krém věčného mládí. Kompas, aby trefil do finále, dostal Zdeněk Navrátil, který se prezentoval jako lodní kapitán se záchranným kruhem od žáků. Koláček přinesla paní učitelka Hrubá. To proto, že koláček je z hrubé mouky, ale chutná sladce a je to příjemný zážitek. Stejně tak, jako je sladká a příjemná paní učitelka.

Všichni semifinalisté už to vyhráli u svých žáků. To je jasné. A tak skutečnost, že někdo nepostoupí dál, není žádnou prohrou. Potvrzjí to slova například pana učitele Švejcara: „Krátkou chvíli jsem smutný byl, ale už to, že jsem tady, je pro mě velké poděkování.“ Paní učitelka Hajná říká: „Já jsem spokojená, že jsem se dostala do semifinále. Ale asi hodně zklamní budou mí žáci.“

Veřejné finále ankety Zlatý Ámos se koná v pátek 22. března od 14 hodin v Hotelu Olšanka v Praze 3. Finalisty a jejich žáky čeká několik soutěžních úkolů. Mimo jiné musí děti se svými pedagogy společným vystoupením zaujmout přísnou porotu, ve které letos zasednou i držitelé titulu Zlatý Ámos z předchozích ročníků.

Na finále porota uděluje titul Zlatý Ámos 2013, dětská porota titul Dětský Ámos 2013 a prostřednictvím SMS je volen Ámos sympaťák 2013. Novinkou letošního ročníku je kategorie Zlatý ředitel. Vítěze už porota vybrala při regionálních kolech. Prvním nositelem tohoto titulu se stala a na Kantorském bále bude slavnostně korunována Zlatá ředitelka paní Mgr. Kateřina Vávrová ze ZŠ Kladská v Praze 2.

„Na Kantorský bál bych rád pozval nejen všechny učitelky a učitele, ale i další zaměstnance škol a také rodiče žáků. Měla by to být velká oslava nadcházejícího výročí narození Jana Ámose Komenského. A mimo jiné na Kantorském bále v sobotu 23. března v Národním domě na Smíchově bude poslední možnost podepsat petici za to, aby se 28. březen stal významným dnem ČR,“ dodává Hrzal.

Organizátoři připravují pro finalisty Zlatého Ámose v Praze pestrý program. Ještě před samotnou soutěží ve čtvrtek 22. března navštíví Staroměstskou radnici a Pražský Hrad. V sobotu po pátečním finále je čeká kromě Kantorského bálu a slavnostní korunovace projížďka v replikách historických plavidel po Vltavě. Ukončení finále je plánováno na neděli 27. března na zámku Berchtold, kde mimo jiné jejich předchůdci zasadili Ámosovník – lípu Zlatých Ámosů.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...