Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Hledejte jaro

Hledání jara je celostátní akce v pátrání po projevech jara, konající se každoročně druhý dubnový víkend. Hledejte i vy projevy jara!

  • Publikováno: 26. 02. 2013

Vyražte o víkendu 13. a 14. dubna do přírody a všímejte si projevů jara ve vašem okolí. Výsledky vašeho pátrání zašlete do 30. dubna 2013 na kontaktní adresu soutěže (Mladí ochránci přírody, Dittrichova 9, 120 00 Praha 2) nebo emailem na CDM@emop.cz. Zda jaro bylo, či ne, se dozvíte 9. května 2013.

A jaké projevy jara se budou hledat v roce 2013?
kvete tařice – najdeme žluté květy na skalnatém podloží?
pavouk v přírodě – pavouci se líhnou na jaře, bude již jejich čas?
hrají se jarní hry (guma, panák, čára, kuličky i jiné) – spousty her našich předků již vymizelo, vzpomínáte?

Loňského Hledání jara se zúčastnilo celkem 1239 hledačů jara, kteří pátrali po jeho příznacích na 67 místech České republiky. I přes poměrně nepříznivé podmínky (nárazový studený vítr, místy sice sluníčko, ale téměř na území celé ČR sněhové přeháňky) se hledalo jaro – nejvděčnějším příznakem byla nakonec pomlázka. Nakonec se zjistilo, že jaro v naší republice bylo v rozhodný víkend z 59,7 %, a tedy bylo (a to je hlavní).

Nejmenším problémem bylo pozorování lidí nesoucích pomlázku (tatar či jak se kde tomuto nástroji říká) – bez toho by nebyly Velikonoce. Obsazené ptačí hnízdo byl již větší problém – do budek nebylo vidět a pozorovat venkovní hnízda vyžaduje trpělivost + postřeh. A kvetoucí topol? Správné určení topolu bylo jednoduché jen zdánlivě, bez domácí přípravy to nešlo

Jak to bude letos? Zapojte se i vy!


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...