Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Získejte titul evropské excelentní destinace za Českou republiku

Evropská komise po roce opět vyhlašuje nový ročník soutěže o excelentní turistickou destinaci EDEN - ústředním tématem je Cestování bez bariér.

V soutěži o excelentní turistickou destinaci EDEN je ústředním tématem Cestování bez bariér a soutěžit tak mohou všechny destinace, které dlouhodobě pracují na odstraňování bariér v cestovním ruchu a zpřístupňování turistických atraktivit lidem s handicapem, seniorům, rodinám s malými dětmi, případně dalším turistům se specifickými potřebami.

Soutěž, do níž je zapojeno více než 20 států, organizuje Evropská komise, koordinátorem pro Českou republiku je agentura CzechTourism, s podporou Ministerstva pro místní rozvoj. Každá země vyhlásí vždy jednou za rok svůj EDEN. Hlavním úkolem celého klání je propagace méně navštěvovaných regionů v tuzemsku i zahraničí.

Letos mohou soutěžit destinace mající na svém území například turistické a naučné stezky pro tělesně postižené, nevidomé či neslyšící, speciální programy pro osoby s handicapem, bezbariérové expozice v muzeích, galeriích, zámcích nebo jiné speciálně upravené turistické produkty pro již zmíněné cílové skupiny. Zapojit se však mohou i destinace, jejichž turistická nabídka je založena na odstraňování jiných druhů bariér. Může se jednat o bariéry psychologické (např. projekty pro menšiny, odstraňování tabu témat ve společnosti) nebo legislativní a správní (např. zpřístupnění vojenských újezdů pro turisty, umožnění návštěvy zvláště chráněných území atd.).

Podmínkou je, aby objekty sloužily jako turistický cíl nejméně dva roky.

„Výhrou pro vítěze je finanční podpora jeho marketingových aktivit, možnost užívání prestižního loga EDEN, audiovizuální spot, který o destinaci natočí Evropská komise, nebo účast na zahraničním či tuzemském veletrhu dle vlastního výběru vítězné destinace. V neposlední řadě samozřejmě také široká mediální podpora ze strany agentury CzechTourism,“ uvedl k soutěži generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

V předchozích ročnících zvítězilo České Švýcarsko, Bystřicko na Vysočině a Slovácko.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...