Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Fotbalový zápas starostů z Čech proti starostům z Moravy a Slezska

Utkání se uskuteční v pátek 14. září 2012 od 14:30 hod v Pozlovicích a bude součástí programu XX. ročníku Mezinárodního festivalu dětských folklórních souborů Písní a tancem Luhačovice.

  • Publikováno: 05. 09. 2012

Na tomto festivalu budou také vyhlášeny výsledky celostátního kola soutěže Vesnice roku 2012.

Pořadatelem zápasu je Fotbalová reprezentace starostů obcí a měst ČR, o.s. a TJ Sokol Pozlovice. Záštitu nad fotbalovým zápasem převzal ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský, senátorka Jana Juřenčáková, Sdružení místních samospráv ČR, Folklorní sdružení ČR a Městys Pozlovice.

První myšlenka založit fotbalový tým starostů vznikla v minulém roce v rámci poznávací cesty v Rakousku, Slovinsku a Maďarsku, kterou pořádala Evropská pracovní společnost pro rozvoj venkova a obnovu vesnice. Postupně byli osloveni starostové, kteří prošli populární soutěží Vesnice roku v Programu obnovy venkova. Vzniklo jádro budoucího týmu, které se do dnešních dnů rozrostlo téměř na 50 starostů a místostarostů českých, moravských a slezských obcí a měst České republiky.

Přátelský zápas je jedna z více aktivit nově vzniklé Fotbalové reprezentace starostů obcí a měst ČR. Vedle založení tradice derby zápasů Čechy vs. Morava se příští rok také zúčastní mezinárodních utkání v Německu a na Slovensku. V roce 2014 bude fotbalová reprezentace organizátorem 3. ročníku evropského šampionátu starostů ve fotbale. Naváže tak na letošní prozatím největší fotbalový úspěch – vítězství a získání titulu Mistři Evropy na Mistrovství Evropy 2012 v polském Tychy.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...