Přidat inzerci

Facebook

Navigace


V Humpolci propojily učitelky ekologii a hudbu

Desítka učitelek MŠ lákala ze skořápky ptáče, přivolávala první jarní kytky a uspořádala čtyřhlasý ptačí koncert v rámci dalšího semináře s názvem Hudba v ekologii, ekologie v hudbě.

  • Publikováno: 10. 03. 2012

Za zvuků chřestidla, tenké a tlusté hůlky, klapačky z ořechů, drhla z vlnitého papíru, dešťové hole z plechovek od piva, štěrbinové bubínky, rumba koule a dalších netradičních nástrojů proběhl další seminář v Humpolci.

Pořadatel Chaloupky o.p.s. připravil pro zájemkyně vzdělávací seminář, který se konal v úterý 6. března Humpolci v budově městské knihovny na Dolním náměstí.

Seminář nazvaný Ekologie v hudbě, hudba v ekologii nabídl zájemcům nejrůznější činnosti propojující přírodu a hudební výchovu. Nebyly to jenom písničky a říkanky o přírodě. Zpívaly se také zhudebněné pranostiky, ptačí hlasy nebo zvuky vody. Účastnice si zkusily, jak do jednoduchých popěvků zapojit hru na tělo, pohyb, ale i grafomotorické cviky. Dokonce z ptačích hlasů vytvořily čtyřhlasý pěvecký sbor.

„Než se nám podařilo se sladit, zněl náš zpěv opravdu jako jarní štěbetání ptáků na keřích. Po krátkém nácviku už ale byl k poslouchání, což všem udělalo velkou radost,“ prozrazuje s úsměvem Marcela Vacková, účastnice semináře ze Zhoře.

Program vedla zkušená pražská lektorka Vlasta Košťálová, která se pokusila předat účastnicím něco ze svých bohatých zkušeností z výuky učitelů MŠ. O svých schopnostech přesvědčila všechny. Učitelky nejen zpívaly, ale také tančily, procvičovaly paměť i znalosti přírodních dějů. Zahrály si na jarní deštík, na ptačí sněm i na jarní louky.

V závěru semináře se lektorka podělila s účastnicemi o svoje zkušenosti s realizací školních projektů a s úpravami vzdělávacích programů.

„Tentokrát se nám podařilo vyhradit si čas i na vzájemnou výměnu nápadů ze školní praxe. Je to vždycky obohacení pro všechny zúčastněné,“ hodnotí přínos semináře Marie Rajnošková, jedna z organizátorek semináře, a dodává: „Ještě nás čeká seminář na stejné téma začátkem dubna v Jihlavě. Jsem zvědavá, jak se nám podaří přivolat jaro tam. Zatím jsme ho ve Žďáře i v Humpolci přivolali aspoň na den.“

Seminář byl podpořen Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...