Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Interaktivní zelená stezka

V tachovském regionálním muzeum byla vytvořena tzv. zelená stezka. Po celém muzeu jsou u vybraných exponátů zelené popisky, které návštěvníka vyzývají, aby se dotýkal, zkoušel, hrál si.

  • Publikováno: 03. 08. 2011

Na místě bývalého špitálu v Tachově, vypleněného Žižkovými vojsky v lednu 1421 při neúspěšném dobývání města, se v roce 1466 usazují františkáni. V letech 1686 – 1689 je podle plánů architekta Martina Allia vystavěn nový klášter, v letech 1689 – 1694 pak i kostel sv. Maří Magdaleny a sv. Alžběty. Klášter byl zrušen roku 1950. V následujících letech zde bylo zřízeno regionální vlastivědné muzeum.

Muzeum je rozděleno do pěti expozic, kterými jsou Bývalý klášterní refektář, Historie do r. 1945, Interaktivní zelená stezka, Národopis a Příroda Českého lesa.

Interaktivní zelená stezka byla vytvořena z důvodu zvýšení atraktivity muzejní expozice především pro dětské návštěvníky. Po celém muzeu jsou u vybraných exponátů či zastavení zelené popisky, které návštěvníky vyzývají, aby se dotýkal, zkoušel, hrál si.

Je tak možno jako archeolog ze střepů skládat nádobu. Na dalším zastavení nás čekají znaky měst regionu Tachov v podobě puzzle. Je možno zkusit, jak se našim prapředkům psalo ve škole na břidlicovou tabulku nebo si v zrcadle prohlédnout, jak nám sluší helma hasičů z počátku 20.století. Na dalším stolečku nás čeká výroční muzejní razítko, které si můžeme otisknout na připravený papírek nebo na dopis či do památníčku.

V národopisné expozici je možno točit medometem nebo dmýchat kovářským měchem. Když zazvoníme na zvonek z koňského postroje, jeho hlas nám připomene atmosféru starých časů. U malované kolébky můžeme při jejím houpání zpívat dětskou ukolébavku. V oddělení textilu je možno vyzkoušet práci starého ručního mandlu.

A proč zelená stezka? Stejně jako na semaforu znamená zelená volno, jízda povolena, tak v muzeu zelená = volno, dotýkání a hraní povoleno.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...