Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Chodské slavnosti ve Valdštejnské zahradě Senátu na Malé Straně v Praze

Ve čtvrtek 4. srpna 2011 zve všechny přátele Chodska a příznivce chodského folkloru do Valdštejnské zahrady paní senátorka Jiřina Rippelová na kulturní pořad „Chodské slavnosti v Senátu“.

  • Publikováno: 03. 08. 2011

Během letních měsíců probíhají ve Valdštejnské zahradě Senátu P ČR koncerty a programy pod názvem „Senátní kulturní léto“. Jejich organizátory jsou samotní senátoři, kteří chtějí ukázat Pražanům a návštěvníkům Prahy kulturní bohatství svých regionů.

Paní senátorka Jiřina Rippelová návštěvníky na čtvrteční kulturní pořad „Chodské slavnosti v Senátu“ ve Valdštejnské zahradě zve:

„Chodské slavnosti v Senátu se nezadržitelně blíží a já se velmi těším, až dne 4. 8. 2011 uslyším úderem 17. hodiny tradiční chodský folklor ve Valdštejnské zahradě Českého Senátu. Jako senátoři máme možnost v rámci Senátního kulturního léta zprostředkovat již řadu let návštěvníkům Prahy a také hostům z regiónů to nejlepší z regionální kultury. Mým senátním obvodem je Chodsko, kde má folklor a chodské dudy svoji dávnou tradici. Proto jsem moc ráda, že mé pozvání přijaly přední chodské soubory Domažlická dudácká muzika i Chodský soubor z Mrákova, v jejichž podání zazní v krásné Valdštejnské zahradě známé i méně známé písně i tance z Chodska.“

Výběr souborů slibuje opravdu vynikající kulturní zážitek. Domažlická dudácká muzika během patnácti let svého působení představila původní lidovou hudbu Chodska ve více než polovině evropských zemí včetně Ruska a Pobaltí i na úspěšných turné po USA a Japonsku. Většina jejích členů jsou profesionální hudebníci a zpěváci Domažlické dudácké muziky se stali v roce 2007 Laureáty festivalu ve Strážnici. Chodský soubor Mrákov prezentuje tradiční lidovou kulturu Dolního Chodska v jeho autentické podobě. Právě letos má významné výročí – slaví již 50 let od svého založení.

Paní senátorka přeje všem hostům a návštěvníkům Valdštejnské zahrady krásné chvíle s nezaměnitelných chodským folklorem.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...