Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Bambiriáda 2011 zvýraznila téma volného času dětí i dobrovolníků, kteří se jim věnují

V neděli 29. května 2011 se uzavřel 13. ročník čtyřdenní prezentační přehlídky dětských a mládežnických sdružení – známé Bambiriády, pořádané Českou radou dětí a mládeže.

  • Publikováno: 01. 06. 2011

V 17 městech ve všech krajích republiky se bezmála 2000 dobrovolníků z mnoha desítek mládežnických organizací a spolků podělilo s příchozími o svůj volný čas, dobrou náladu, elán, nápady, zkušenosti a informace týkající se možností, jak mohou jejich děti trávit volný čas. Bylo přitom znát, že jde o téma, které zejména mladší rodiče stále více zajímá.

Myslím si, že letošní ročník Bambiriády se opět vydařil – ale jsem přesvědčena o tom, že by se nepodvedl, nebýt dobrovolné práce všech organizátorů. V Praze se dětem i rodičům věnovalo přes tři sta dobrovolníků – a necelé dvě tisícovky po celé republice. Bez jejich práce a trpělivosti by se Bambiriáda určitě nevydařila tak, jak jsme ji mohli zažít,“ zhodnotila programová manažerka Bambiriády Blanka Lišková.

Podotkla přitom, že v hlavním městě letos organizátoři zaznamenali doposud největší zájem veřejnosti, když akci na Vítězném náměstí v šestém městském obvodu jen za první tři dny přišlo přes 50000 lidí, z toho v sobotu 20150. Ponejvíce šlo pochopitelně o děti s jejich dospělým doprovodem.

„Podle zkušeností jak pořadatelů ze zúčastněných spolků a organizací, tak i rodičů zjišťujeme, že hlavně mladí rodiče si uvědomují, že je potřeba se volnému času svých dětí náležitě věnovat,“ upozornila Blanka Lišková. Dodala, že lidé si podle postřehů pořadatelů zjišťují informace, které je v dané oblasti zajímají, s uvážlivým rozmyslem a cílevědomě.

I přes vrtochy počasí, které v uplynulých čtyřech dnech v některých regionech ČR pořádání akcí pod širým nebem zrovna nepřálo, si na letošní ročník zmíněné prezentační přehlídky našlo podle zatím dostupných informací cestu na 150000 zájemců.
Bambiriádu bylo možné v době od 26. do 29. května t. r. navštívit v těchto městech: České Budějovice, Frýdek-Místek, Cheb, Chomutov, Chrudim, Ivančice, Jihlava, Liberec, Milovice, Náchod, Ostrava, Plzeň, Praha, Rychnov nad Kněžnou, Třinec, Zábřeh na Moravě a Zlín.

Bambiriáda, která se letos konala pod mottem „Máme se o co podělit“, figuruje v oblasti mládeže jako oficiální akce Evropského roku dobrovolnictví.
Do širšího kontextu ji ve své úvodní zdravici zasadila Tereza Sanjuan ze Zastoupení Evropské komise v ČR. Zobecnila, že v různých sférách společenského života se do dobrovolnických aktivit v současné době pouští více než sto milionů Evropanů. Rok 2011 lze přitom podle Terezy Sanjuan vnímat nejen jako příležitost k jejich oslavě, ale též jako výzvu: „Je zároveň výzvou pro ostatní tři čtvrtiny obyvatel zemí EU, kteří se do dobrovolnické činnosti ještě nezapojili, nicméně ji podporují. A je zároveň i výzvou pro zákonodárce, neboť letos je určitě výborná příležitost k tomu zkvalitnit podmínky dobrovolníků i jejich organizací.“


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...