Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Prázdniny s Brontosaurem se letos odehrají ve více než třiceti lokalitách

Hnutí Brontosaurus zveřejnilo seznam letních akcí programu Prázdniny s Brontosaurem. Ty se odehrají ve více než třiceti lokalitách Čech a Moravy.

  • Publikováno: 22. 03. 2011

Zájemci si mohou vybírat ze široké nabídky více než čtyřiceti akcí, které mají jedno společné – všechny nabízejí pozoruhodný mix dobrovolnické práce pro přírodu a památky, netradičních zážitků a aktivit a přátelský kolektiv mladých lidí.

Prázdniny s Brontosaurem jsou určeny všem lidem ve věku 15 – 26 let, kteří se chtějí v létě bavit smysluplně a získávat radost a zkušenosti z dobrovolnické práce. Na brontosauřích akcích se zapojí například do budování naučných stezek nebo obnovy pastvin a ovocných sadů.

„Typickou náplní práce na našich táborech je kosení chráněných luk, letošní nabídka je ale opravdu bohatá. Na dalších akcích se účastníci mohou zapojit do vykopávek nebo oprav zdiva na hradech či stavby ekologického domu ze slámy. Milovníci zvířat si zase mohou vybrat tábory u koní nebo přijet pomáhat na stanice ohrožených zvířat,“ říká koordinátorka programu Prázdniny s Brontosaurem Lucie Chadimová.

Brontosaurus nabízí i tábory v zahraničí.

Zajímavou zkušeností může být například prožitkový tábor v oblasti rumunského Banátu, zaměřený na podporu jazykové a kulturní svébytnosti krajanských komunit. Mladí lidé pomáhají starousedlíkům každoročně se zemědělskými pracemi, řemesly nebo péčí o zvířata.

Zcela samostatnou kapitolou je pak dlouholetý projekt Krajní meze v severoindických Himalájích, v oblasti Ladakhu, v němž čeští dobrovolníci pomáhají při stavbě místní školy.

Hnutí Brontosaurus svými aktivitami působí v oblasti neformálního vzdělávání a výchovy k nekonzumnímu způsobu života, osobnostnímu rozvoji a vztahu k přírodě.
„Dobrovolnické akce mladým lidem nabízejí aktivní trávení volného času a zároveň každoročně přispívají k zachování mnoha přírodně nebo historicky cenných lokalit,“ říká Dalimil Toman, vedoucí kanceláře Brontosaura.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...