Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Plyšáci odjeli do Kosova

Tisíce plyšových hraček se sešlo ve sbírce, kterou vyhlásila Česká rada dětí a mládeže. Do Kosova plyšáky dopravila Armáda minulý týden v rámci své další mise.

  • Publikováno: 14. 09. 2010

Již v květnu se plyšáků shromáždily stovky na Bambiriádě v Zábřehu. Koncem prázdnin se ujalo sbírky Občanské sdružení Altus v Pardubickém kraji, obec Bítovany, sdružení Duha a mnozí další příznivci.

„Měli jsme dvě sběrná místa, v Chrudimi a v Pardubicích. Osobně jsem velmi mile překvapen zájmem veřejnosti a moc jí jménem sdružení děkuji,“ pochvaloval si dobrovolník sdružení Altus Lukáš Nutta a dodal: „Ještě na cestě na pardubické letiště nám lidé volali a po cestě dávali další hračky.“

Poděkování za realizaci sbírky patří nejenom Informačním centrům, ale také pardubické společnosti Retia, která zapůjčila dodávku ke svozu hraček. 

„Při květnovém předávání humanitárního daru kosovskému gymnáziu jsme vyslechli různé příběhy našich vojáků. Mezi nimi byl jeden dojemný o rozdávání plyšových hraček dětem z horských malých škol. O medvídkovi, který měl být vyřazený, protože mu chybělo oko, a o malém chlapci, který ho i přesto moc chtěl V tu chvíli se zrodil nápad, že se pokusíme nějaké hračky dát dohromady a do Kosova je pošleme. V krátké době se jich podařilo shromáždit asi 60 pytlů, které byly odvezeny do distribučního centra v Pardubicích a příští pátek – 17. září – budou již na šajkovacké základně u našich vojáků. Ti se postarají o to, aby se hračky dostaly do právě zmíněných malých škol, kde určitě udělají dětem radost,“ řekla Blanka Lišková z České rady dětí a mládeže.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...