Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Žáci budou obhajovat své učitelky a učitele

Právě dnes začínají regionální kola ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos 2010. Úkolem poroty je vybrat dvanáct semifinalistů.

  • Publikováno: 09. 02. 2010

V regionálních kolech soutěže Zlatý Ámos nejvíc záleží na žácích. Ti musí připravit obhajobu svého návrhu a přesvědčit porotu, že právě jejich paní učitelka nebo pan učitel je skutečně tím nejoblíbenějším.

Organizátoři žákům žádná pravidla nestanovili, určili pouze časový limit, obhajoba by neměla být delší než pět minut. „Z minulých ročníků víme, že děti jsou nesmírně vynalézavé a pokud nominovaly skutečně svou oblíbenou učitelku nebo oblíbeného učitele, připraví obhajobu vtipnou, originální, poutavou a přesvědčivou,“ říká ředitel ankety Zlatý Ámos Slávek Hrzal. Děti přípravě obvykle věnují hodně volného času, v roli poradců působí v mnoha případech rodiče, spolužáci i členové učitelského sboru. 

V regionálních kolech soutěže Zlatý Ámos však nejde jen o soutěž. Je to zároveň milé setkání, při kterém organizátoři a partneři ankety Zlatý Ámos poděkují všem nominovaným za jejich práci a předají jim dekrety, které dotvrzují, že ve školním roce 2009/2010 byli svými žáky zvoleni ve svých školách jako nejoblíbenější.

Vážnost regionálních kol potvrzuje i to, že se konají přímo v budovách krajských úřadů a že pedagogům přijdou osobně poděkovat za jejich práci i hejtmani Stanislav Mišák (Zlínský kraj) a Michal Hašek (Jihomoravský kraj) a v kraji Moravskoslezském náměstkyně hejtmana Věra Palková.
Pouze jediné regionální kolo je letos v krajích českých, a to v Praze, v Poslanecké sněmovně parlamentu ČR. „V dnešní době, která žije z negativity, se o učitelích a učitelkách většinou dočteme jenom to negativní. Anketa Zlatý Ámos jde opačně, lepší cestou. Cestou dobrých příkladů. V tom je její přínos, říká poslankyně Anna Čurdová, která se s dětmi i jejich pedagogy setká na regionálním kole v Praze.

Semifinále ankety Zlatý Ámos 2010 bude 3. března v zrcadlových sálech Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
Finále pak 26. března v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze.
Slavnostní korunovace, která je již tradičně spojena s oslavou Dne učitelů, proběhne na Kantorském bále v sobotu 27. března v hotelu Belvedere v Praze 7.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...