Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Na festivalu Habrovka zahrají Parno Graszt a Yvonne Sánchez

5. a 6. června 2009 se koná již 7. ročník hudebního a divadelního festivalu Habrovka, který pořádá Pražská společnost bloumající veřejnosti. Akce se koná v zahradě kostela v ulici U Habrovky v…

  • Publikováno: 04. 06. 2009

Hlavní hvězdou festivalu bude maďarská romská kapela Parno Graszt, která patří k nejlepším světovým world-music souborům a má u nás své stálé publikum. Hraje autentickou tradiční romskou hudbu a vyniká zejména skvělými vokály a virtuozními sólisty. Dále vystoupí nejlepší současná česká jazzová zpěvačka Yvonne Sánchez. Zazpívá písně z nového alba My Garden, které bylo ve dvou kategoriích nominované na cenu Anděl. Anděla za nejlepší album v žánru world-music naopak získala skupina Terne Čhave, která písněmi z oceněného alba More, love! roztancuje i Habrovku. Dále zahraje živoucí legenda (česko)slovenského jazzu Peter Lipa, nenapodobitelní básníci Hm, trio vedené Ivánem Gutierrézem Madera a další kapely.
Z divadelních souborů se představí divadlo Krepsko, loutkář Pavel Vangeli nebo také Dívadlo Cože?

Sobotní dopoledne je už od 10 hodin tradičně vyhrazeno dětem, které se budou moci vyřádit na výtvarných dílnách a jsou pro ně připraveny hned čtyři divadelní představení. Proběhne také finále druhého ročníku soutěže začínajících kapel „Osud piva“.

K tomu všemu je třeba ještě přidat unikátní výstavu komiksů o práci cizinců v ČR nazvanou „Czech Made?“, kterou vytvořila organizace Multikulturní centrum Praha a která se na Habrovce zastaví před svou cestou do Štrasburku, a další výstavy a doprovodné programy a samozřejmě také dobré jídlo a pití.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...