Organizátoři známé Bambiriády spustili nové internetové stránky
Přehlednější, uživatelsky přívětivější a s novou grafickou úpravou takové jsou podle pořadatelů známé akce pro děti zvané Bambiriáda nové internetové stránky spuštěné 20. února 2009. Zhruba…
ročníku tak „ožívá“ důležitý informační zdroj zasvěcený této celorepublikové prezentační přehlídce dětských sdružení a center volného času. Zmíněná akce, již tradičně pořádaná Českou radou dětí a mládeže (ČRDM), se uskuteční v době od 4. do 7. června 2009 ve 14 městech ve všech krajích ČR.
Návštěvníci webu mohou z příslušné tabulky a mapy snadno zjistit, kde všude se Bambiriáda koná; místo tu samozřejmě mají i aktuality, fotogalerie a audio-video z jednotlivých bambiriádních měst. Zvláštní sekce přináší potřebné informace určené rodičům, další zase vychází vstříc potřebám a přáním novinářů. Kdo má zájem, může se tu také dozvědět něco víc o historii celé akce a pochopitelně nechybí ani důležité kontakty na organizátory z pořadatelské ČRDM.
Bambiriádní atmosféru si návštěvníci jejího 11. ročníku budou moci užít v některém z těchto měst: Beroun, Brno, České Budějovice, Chomutov, Chropyně, Chrudim, Jihlava, Karlovy Vary, Liberec, Náchod (s pobočkou v Rychnově nad Kněžnou), Ostrava (s pobočkami Havířov, Frýdek-Místek, Třinec), Plzeň, Praha a Zábřeh. Pražská Bambiriáda se přitom, stejně jako loni, odehraje především na Střeleckém a Dětském ostrově.
Pořadatelé zvolili pro letošní Bambiriádu ústřední heslo „Nás se to týká“. Kromě souvislosti se stejnojmenným preventivním projektem ČRDM nabízí uvedené motto celou řadu možných výkladů, od protipólu pasivity a apatie určité části nejmladší generace k dění v jejím bezprostředním okolí až po kontext s evropským setkáním mládeže (Youth Event), jež bude v době konání Bambiriády v našem hlavním městě zrovna probíhat.
Smyslem celé akce je živou a atraktivní formou ukázek z jejich programové náplně předvést veřejnosti, zejména rodičům, co zajímavého a smysluplného se dá s dětmi a mládeží v prostředí rozmanitých juniorských spolků a organizací dělat. Za zmínku přitom jistě stojí i fakt, že v bambiriádních štábech na společné věci spolupracují tomíci, hasiči a skauti, woodcrafteři, pionýři, debrujáři, salesiáni a mnozí další z jiných, na celoroční mimoškolní výchovu obdobně programově zaměřených spolků a organizací. Ve výsledku se jedná o více než stovku rozličných mládežnických subjektů, respektive tisícovku organizátorů ve všech bambiriádních štábech; počet jejich dobrovolných spolupracovníků se pak počítá na tisíce.