Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Organizátoři známé Bambiriády spustili nové internetové stránky

Přehlednější, uživatelsky přívětivější a s novou grafickou úpravou takové jsou podle pořadatelů známé akce pro děti zvané Bambiriáda nové internetové stránky spuštěné 20. února 2009. Zhruba…

  • Publikováno: 24. 02. 2009

ročníku tak „ožívá“ důležitý informační zdroj zasvěcený této celorepublikové prezentační přehlídce dětských sdružení a center volného času. Zmíněná akce, již tradičně pořádaná Českou radou dětí a mládeže (ČRDM), se uskuteční v době od 4. do 7. června 2009 ve 14 městech ve všech krajích ČR.
Návštěvníci webu mohou z příslušné tabulky a mapy snadno zjistit, kde všude se Bambiriáda koná; místo tu samozřejmě mají i aktuality, fotogalerie a audio-video z jednotlivých bambiriádních měst. Zvláštní sekce přináší potřebné informace určené rodičům, další zase vychází vstříc potřebám a přáním novinářů. Kdo má zájem, může se tu také dozvědět něco víc o historii celé akce a pochopitelně nechybí ani důležité kontakty na organizátory z pořadatelské ČRDM.
Bambiriádní atmosféru si návštěvníci jejího 11. ročníku budou moci užít v některém z těchto měst: Beroun, Brno, České Budějovice, Chomutov, Chropyně, Chrudim, Jihlava, Karlovy Vary, Liberec, Náchod (s pobočkou v Rychnově nad Kněžnou), Ostrava (s pobočkami Havířov, Frýdek-Místek, Třinec), Plzeň, Praha a Zábřeh. Pražská Bambiriáda se přitom, stejně jako loni, odehraje především na Střeleckém a Dětském ostrově.
Pořadatelé zvolili pro letošní Bambiriádu ústřední heslo „Nás se to týká“. Kromě souvislosti se stejnojmenným preventivním projektem ČRDM nabízí uvedené motto celou řadu možných výkladů, od protipólu pasivity a apatie určité části nejmladší generace k dění v jejím bezprostředním okolí až po kontext s evropským setkáním mládeže (Youth Event), jež bude v době konání Bambiriády v našem hlavním městě zrovna probíhat.
Smyslem celé akce je živou a atraktivní formou ukázek z jejich programové náplně předvést veřejnosti, zejména rodičům, co zajímavého a smysluplného se dá s dětmi a mládeží v prostředí rozmanitých juniorských spolků a organizací dělat. Za zmínku přitom jistě stojí i fakt, že v bambiriádních štábech na společné věci spolupracují tomíci, hasiči a skauti, woodcrafteři, pionýři, debrujáři, salesiáni a mnozí další z jiných, na celoroční mimoškolní výchovu obdobně programově zaměřených spolků a organizací. Ve výsledku se jedná o více než stovku rozličných mládežnických subjektů, respektive tisícovku organizátorů ve všech bambiriádních štábech; počet jejich dobrovolných spolupracovníků se pak počítá na tisíce.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...