Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Na Zlatého Ámose nominováno 61 pedagogů

Ve středu 31. prosince 2008 uzavřeli pořadatelé ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos nominace do 16. ročníku. Žáci základních a středních škol na titul navrhli celkem 61 pedagogů. …

  • Publikováno: 07. 01. 2009

„Není to jen proto, že padl rekord v počtu přihlášených, ale především se raduji z toho, že na našich školách přibývá oblíbených učitelek a učitelů,“ dodává Hrzal. Pro srovnání – v loňském ročníku soutěžilo v regionálních kolech 40 pedagogů.

Nejvíce oblíbených kantorů učí v Moravskoslezském kraji, celkem čtrnáct. Na druhé straně ani jeden oblíbený pedagog se nenašel v kraji Karlovarském.
Porovnáme-li počet navržených učitelek a učitelů, mají jako v celém našem školství převahu ženy. Zatímco mužů žáci nominovali dvacet, žen je čtyřicetjedna. Poměr základní školy ku středním je 48 : 12 ve prospěch škol základních.

V lednu a únoru proběhnou regionální kola Zlatého Ámose. V nich musí žáci své návrhy před porotou obhajovat. Záleží tedy především na nich, jestli jejich kandidát postoupí do semifinále. To bude začátkem března 2009 v Praze. Ze semifinále pak postoupí šest pedagogů do finále, které proběhne v pátek 27. března 2009 v kongresovém centru Olšanka v Praze.
Oficiální slavnostní korunovace šestnáctého Zlatého Ámose je jako obvykle součástí programu Kantorského bálu v sobotu 28. března 2009.

Další informace o anketě Zlatý Ámos – seznam všech nominovaných, termíny regionálních kol a jejich průběžné výsledky i on-line objednávku vstupenek na finále či Kantorský bál naleznete na www.zlatyamos.cz.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...