Přidat inzerci

Facebook

Navigace


VZTAHY – téma semináře pro 900 skautů z celé ČR

Devět set mladých lidí a víkend plný soutěží, tance, her, divadla, zpěvu i výtvarného umění, ale také poznávání nových věcí, osobního rozvoje a sebevzdělávání. Takový bude 17. ročník…

  • Publikováno: 04. 12. 2008

– 7. 12. 2008 v Praze. Motto semináře je Vztahy – prolomení bariér.
Ze všech koutů Česka dorazí skoro tisícovka lidí starších patnácti let do hlavního města, kde prožijí tři předvánoční dny plné různorodého programu. V pátek je čeká vyhlášení soutěže tvořivosti Polibek múzy, kde budou oceněni ti nejlepší v oborech literatura, fotografie, hudba, film, výtvarno a divadlo. Letošní ročník nese téma „vztahy“ . Výherce v novém divadelním oboru vyberou sami diváci právě o pátečním slavnostním večeru v pražském KC Novodvorská, ostatní kategorie posoudili odborní porotci. Kromě toho čeká na zájemce o více kultury Komponovaný večer plný divadla a hudby.
Na sobotu je připraven tradiční Mikulášský seminář, který bude od 9 do asi 16 hodin na Právnické fakultě UK na nám. Curieových. Program bude rozmanitý – od partnerských vztahů, přes vztahy kamarádské, po vztahy mezi skupinami.
Motto semináře je Vztahy – prolomení bariér. Chceme ukázat, že je důležité se o vztahy starat a zajímat. Otevírat se budou ale i témata méně obvyklá – vztah k umírajícím v sekci o hospicu Cesta domů, vztah k handicapovaným spoluobčanům, ale i téma homosexuality a mnohem více, uvádí šéfka Mikulášského semináře Magdaléna Žárská, proč zvolili právě toto téma.
Během sobotního semináře budou skautům přednášet odborníci na daná témata, mezi kterými se objeví např. teolog Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D., vedoucí katedry generových studí UK PhDr. Blanka Knotková-Čapková, Ph.D., psycholog Doc. PhDr. Václav Břicháček, nebo psycholog PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.
Celý víkend zakončí sobotní Taneční večer pro všechny, kdo si budou chtít odpočinout od vážných témat a v neděli také Přehlídka filmů, kde se budou promítat snímky, které zvítězily v soutěži tvořivosti.
Více informací o tomto semináři naleznete na www.skaut.cz/mikulas


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...