Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Skauti zhodnotí svoji činnost za rok 2008

V sobotu 29. listopadu se v sále „U Myslivců“ v Ruské ulici č. 16 sejde více jak 50 skautských vedoucích, aby zhodnotili skautskou činnost v Plzeňském a Karlovarském kraji za…

  • Publikováno: 29. 11. 2008

Kolegium je setkáním skautských vedoucích, kteří pracují na poli výchovy s dětmi nebo organizují činnost ve střediscích, okresech či krajích. Tato setkání se nám osvědčila jako důležitý prostředek pro vzájemné rozvíjení dobrých vztahů, říká Jan Kacerovský, vůdce Západočeské oblasti Bílého orla, která sdružuje Plzeňský a Karlovarský kraj.
V rámci letošního čtyřicátéhočtvrtého Kolegia proběhne i udělení republikových a krajských skautských vyznamenání. Ta budou předána skautům, jež se významně podílejí na rozvoji skautingu v místě svého bydliště. V letošním roce bude vyznamenáno více jak 60 skautů a skautek různého věku. Zároveň budou třem skautům a skautkám uděleny instruktorské kvalifikace, díky nimž mohou pořádat skautské výchovně-vzdělávací akce a vzdělávat tak nové skautské vedoucí.
Největší akcí roku 2008 bylo národní jamboree Klíč 2008, které se konalo na přelomu dubna a května v Plzni u Borské přehrady. Na toto pětidenní setkání přijelo více jak dva a půl tisíce dětí a dospělých z celé České republiky, Německa, Nizozemí, Ruska či Polska“ říká tiskový mluvčí skautů Martin Štěrba. V létě se pak mohli skautští vedoucí zúčastnit týdenní „lesní školy“, během níž se procvičili v jednotlivých skautských oborech, jako je např. metodika činností, bezpečnost, ale i outdoor či horolezení.
Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí a i mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...