Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Techmania Science Center - Hrajte si a nepřestávejte objevovat

Na začátku listopadu se pro veřejnost otevřelo v Plzni nové technické muzeum – Techmania Science Center, které je společným projektem společnosti ŠKODA HOLDING a. s a Západočeské…

  • Publikováno: 12. 11. 2008

Science centra po celém světě přibližují zábavnou formou svět vědy a techniky. Učení je zde postaveno na vlastním prožitku.
Můžete zde například vyzkoušet, co se s vámi stane, když okusíte 200 000 voltů, jak zažít viditelný projev neviditelného a nebo, čím nás inspirovala příroda. Zahrát si můžete například i na moderátora a zkusit jaké to je, když slyšíte svou zpožděnou řeč.

Techmania Science Center nabízí svým návštěvníkům čtyři expozice – Edutorium, Expozice Škoda, Patentováno přírodou a Vědecká hračka.
Edutorium představuje 60 interaktivních exponátů z oblasti fyziky. Některé jsou veselé, jiné překvapující, ale všechny jsou zajímavé. Manipulací s exponáty se pobavíte, ale také odhalíte, jak a proč věci fungují.
Expozice Škoda nabízí ojedinělé putování po časové ose od kořenů Škodovky až do dnešních dnů. Jednotlivá období jsou zachycena na videosekvencích, které si můžete sami vybrat a prohlédnout na dotykových displejích.
Patentováno přírodou je výstava, která vypráví o napodobování přírody člověkem v současnosti a budoucnosti. Na deseti interaktivních stanovištích ukazuje, jak může pečlivé zkoumání přírody vést k novým vynálezům a vylepšením technologií. Vedle toho můžete v počítačové encyklopedii pátrat po odpovědích na nevyřešené otázky budoucnosti lidstva – například jak zajistit dostatek pitné vody a potravy.
Vědecká hračka je slovenská putovní výstava, kde si můžete vyzkoušet více než 150 hraček, hříček a hlavolamů z 36 zemí světa. Pobaví, zaujmou a pomohou vám odhalit některé fyzikální zákony. Kdo si troufne, může si zažonglovat s talířem, přemýšliví podumají nad Tajemstvím z keltské hrobky – a ti nejmladší si mohou pohrát s dřevěným jeřábem nebo sešívací rybkou.
Expozice Vědecká hračka je k vidění do konce roku 2008.

Společnost ŠKODA HOLDING a. s. do projektu vložila budovu o celkové ploše téměř 10 000 metrů čtverečních, což řadí interaktivní muzeum Techmania k jednomu z největších svého druhu ve střední Evropě.
Techmania science center je otevřeno denně od pondělí až do neděle v době od 9 do
17 hodin. Vstupné od 60 do 110 Kč s množstvím slev (například parkovné je součástí
vstupenky).
Více informací naleznete na www.techmania.cz

Regionální technické muzeum o. p. s.
Techmania Science Center
areálu ŠKODA HOLDING a.s., vstup V. bránou z Borské ulice
Tylova 1/57, Plzeň


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...