Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Celostátní kolo závodu vlčat a světlušek

Na 32 dětských týmů z celé České republiky se o víkendu sjede do Radíkova nedaleko Olomouce, kde se koná Závod vlčat a světlušek. Jde o celostátní soutěž, které se účastnilo přes 2.500 dětí. 200…

  • Publikováno: 26. 09. 2008

Nečeká na ně jen zdobení chlebíčků a ošetření drobného poranění, ale například i zvládnutí krizové situace.
Vlčata a světlušky je označení pro kluky o holky mezi 6 a 10 lety. Jde o specifickou věkovou kategorii, které je přizpůsoben program v jednotlivých oddílech, stejně jako při nadcházející soutěži. Závod vlčat a světlušek se koná jednou za dva roky a účastní se ho vítězové krajských kol.
Závod dává našim nejmenším možnost ukázat, jak si dokáží poradit v běžných či problémových situacích dnešního světa a velice důležité je i setkání dětí z různých oddílů z celé republiky. Obojí pak vede k tomu, že děti jsou si jistější, že to, co dělají, dělají správně a že to má smysl, uvedl Ondřej Kupka, velitel závodu.
Vítězové si kromě zážitku ze setkání s ostatními odnesou i putovní cenu, kterou je Totem a Vlajka náčelníka. Ten si nechávají po následující dva roky až do dalšího závodu.
Akce se účastní 200 dětí ve 32 týmech ze všech 14 krajů a akci pro ně připravuje na 70 organizátorů. Závod vlčat a světlušek se koná od pátku 26. do neděle 28. září v Radíkově u Olomouce. Hlavní program bude probíhat v sobotu.
Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...