Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Roman Málek: Světové dny mládeže v Austrálii si nenechám ujít

V úterý 8. července 2008 odletěla do Austrálie poslední skupina sedmdesáti mladých lidí, kteří přijali pozvání Papeže Benedikt XVI. k oslavám Světového dne mládeže (SDM) do Sydney. Její součástí…

  • Publikováno: 20. 07. 2008

Někdo jezdí za teplem do Egypta. Roman Malek odletěl pro změnu do zimy do Austrálie na téměř měsíční dovolenou. Jak sám říká, tak dlouhou dovolenou za poslednich 7 let neměl, ale zasloužil si ji.
Samotné setkání proběhne od 15. do 20.7., ovšem už předtím je pro účastníky připravený bohatý program v australských diecézích. Z České republiky se akce zúčastní na 220 lidí. Pořadatelé očekávají celkovou účast zhruba tři sta tisíc poutníků.
Na celosvětové setkání mládeže se velmi těším a jsem plný očekávání, svěřil se Roman Málek den před odletem. Hlavními body mezinárodního programu přímo v Sydney je ve dnech od 15. do 20. 7. úterní zahajovací mše, středeční festival mládeže, čtvrteční přivítání papeže Benedikta XVI. v docích a páteční křížová cesta. Vrcholným okamžikem SDM pak bude sobotní večerní vigilie s papežem a následná nedělní slavná mše svatá, které bude Benedikt XVI předsedat.
Tomu bude předcházet i doprovodný program, který organizačně zabezpečuje Sekce pro mládež České biskupské konference, která celou výpravu zastřešuje. V té době budeme ubytováni v australských rodinách v Melbourne. Smyslem pobytu v diecézích před vlastním setkáním v Sydney je poznání místní kultury, života a lidí – a to prostřednictvím pobytu v rodinách a díky pestrému programu, který připravili Australané i česká organizace, uzavírá Málek.
Následně po akci se výprava opět přestěhuje do rodin v Sydney, kde dobu do odletu stráví poznáváním tamějších zajímavostí. Zpět by se výprava měla vrátit 1. srpna 2008.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...