Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Skauti představili Nový program – skončil XII. Valný sněm Junáka v Havířově

Nový program a Priority pro roky 2008 – 2011. Právě to jsou témata, která řešilo 500 delegátů z celé ČR na Valném sněmu Junáka v Havířově. Rozhodovali tak o dalším směřování celé…

  • Publikováno: 14. 04. 2008

Na Valném sněmu bylo zvoleno nové vedení Junáka pro následující tři roky. V jeho čele stojí Zdeněk Prančl a Michala Kateřina Rocmanová, kteří byli znovu zvoleni do funkce náčelníka a náčelní. Delegáty, kromě starosty města, uvítala také zástupkyně MŠMT Zdena Mašková, která vyřídila pozdravy ministra Ondřeje Lišky.

Skauti si na sněmu odhlasovali, kam by se organizace v následujících letech měla ubírat. Jde jim především o pokračování ve zlepšování kvality programu. Výsledkem několikaletého snažení inovace programu je představení tzv. nové stezky. „Na stezku se moc těším, protože ta stará nebyla tak atraktivní. Nové stezky jsou hezké knížky s fantasy obrázky, které se dětem budou moc líbit. Zajímavé jsou i aktivity, které jsou moderní a děti si jimi ověřují kromě běžných dovedností i schopnost spolupracovat a vůbec spolu komunikovat,“ uvedla Miloslava Fousková, vedoucí oddílu z Prahy.

Při inovaci programu skauti využívají moderní pedagogické trendy, jako například metodu kompetencí. „Cílem Nového programu je mimo jiné zvládnutí základních předpokladů moderní společnosti. Tedy schopnost komunikovat, vyhledávat informace, řešit problémy i krizové situace, spolupracovat s druhými“ uvedl tiskový mluvčí skautů Jan Žáček. Není náhodou, že skauti představují Nový výchovný program letos – je to totiž právě po 100 letech od doby, kdy skauting vznikl.

Před třemi lety se Valný sněm zabýval Chartou 21. století skautingu, ve které se přihlásil k silné vizi, moderní, přitažlivé a kompetentní organizaci s jasným výchovným posláním, která nabízí rodičům pomoc při výchově dětí a zábavným způsobem připravuje mladé lidi na smysluplné prosazení ve společnosti. I s odkazem na naplnění charty se vyvíjel právě Nový program.

Valný sněm je nejvyšším orgánem Junáka, svolává se jednou za tři roky a delegáti jednotlivých jednotek po celé republice na něm volí management. Ten v čele organizace pracuje v mezidobí sněmů a jeho řízením je pověřena náčelní a náčelník. Valný sněm Junáka se uskutečnil v havířovském Kulturním domě Petra Bezruče.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...