Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Z 11. ročníku koncertu Děti dětem

Dne 1. února ve společenském sále Kongresového centra Praha tančilo a zpívalo více než 200 dětí, nebylo to ale radostí ze samých jedniček na pololetním vysvědčení. Důvodem byl 11. ročník…

  • Publikováno: 03. 02. 2008

tisíciletí. Je tradičním vyvrcholením Pionýrského Sedmikvítku – otevřené kulturně-umělecké soutěže sdružení Pionýr, které se každoročně účastní kolem 10 000 dětí. Mezi soutěžními oblastmi (Hudba, Divadlo, Tanec, Dětská porta, Pro-Rock, Rukodělná činnost a výtvarné práce, Clona – film, foto, video a folklórní tanec), si každý může najít tu svou, ve které se chce poměřit s vrstevníky.

Děti dětem 2008 – vystoupení byla různorodá a měla spád. Vybraná nejzajímavější vystoupení jsou k vidění na jednom pódiu, kde mladí účinkujících z celé republiky předvedli své umění, nad nímž žaslo hlediště obsazené především dětmi, ale i významnými hosty zástupci Parlamentu ČR, Úřadu vlády ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy i dalších partnerů.

Děti dětem 2008 – vystoupení byla různorodá a měla spád. Slavnostním okamžikem je každoroční předávání Putovních pohárů předsedy vlády České republiky za dlouhodobý přínos pro rozvoj práce s dětmi v oblasti kultury. Pro rok 2008 jej z rukou p. Mgr. Martina Schmarcze, poradce předsedy vlády ČR, získali: Soubor Kamýček, Kamýk nad Vltavou (folklór), Taneční soubor VIVAjump z 2. PS Dubí (tanec), Soukromá hudební škola Perná (Dětská Porta), PS Brodek u Prostějova (výtvarná a rukodělná činnost), 1. SZUŠ MIS music o.p.s., Kopřivnice (hudba).

Děti dětem 2008 – předávání putovních pohárů.Ocenění pojišťovny Generali převzal za aktivní účast v soutěžích, včetně „Víme si rady“, Milan Hanus z Písku, cenu předal Ing. Petr Hájek, zástupce Generali Pojišťovna a.s.

Jako v předchozích letech, byla skvělá amatérská vystoupení sólistů, skupin i souborů dětí doplněna profesionálními hosty – letos Skokanem roku z Českého slavíka Bárou Zemanovou (která jako ryzí amatérka vystupovala i na koncertu Děti dětem před několika lety!), Objevem roku z Českého slavíka Josefem Vágnerem a překvapením v podobě tzv. „Vágner family“. Večerem provázeli Jakub Hejdánek a Jiří Čada.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...