Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Plavecký příměstský tábor v Hloubětíně, léto 2024

hlavní obrázek

Příměstské tábory zahrnují deset šedesátiminutových plaveckých bloků, doplňkové sportovní a zábavní aktivity. Kurzy probíhají v červenci a srpnu, vždy od pondělí do pátku a nezahrnují ubytování. Cena tábora je 5 250 Kč.

Tábor probíhá v Plaveckém a sportovním areálu Hloubětín. Pro výuku jsou k dispozici dva kryté bazény napuštěné slanou vodou a venkovní letní bazén. Pro doplňkové činnosti je využívána multifunkční tělocvična a zdejší zelené okolí.

Pro doplňkové činnosti je využívána multifunkční tělocvična a zdejší zelené okolí.

Co se nás týká, jsme parta nadšenců do pohybu, přírody, táborových i stolních her, do hudby i do výtvarného tvoření. Již po léta máme všichni jako tu největší motivaci naše dovednosti dále předávat dětem. Konceptem ZŠ Plavání je spojení moderní a hravé výuky plavání s rozvojem všeobecných pohybových schopností, a také s celkovým poznáváním okolního světa, ať už se jedná o faunu, floru nebo nové kamarády. Na plavání se, ač jako bývalí plavci, nedíváme jen jako na zdravý sport, ale především jako na důležitou, až nezbytnou životní dovednost. Intenzivní forma učení, naše vlastní metodika a hravé pojetí výuky se navíc i na základě zkušeností stovek absolventů kurzů ukazuje jako objektivně efektivnější než dlouhodobé „povinné“ docházení na bazén jednou a vícekrát týdně. V důsledku tak vytváříme i v obecném pojetí sportu skvělý základ pro budoucí motorický vývoj. Doplňkový sportovní program zaměřujeme na tradiční i netradiční hry rozvíjející rychlost, sílu, obratnost, vytrvalost, postřeh, senzorické vnímání a také hry utužující vztahy v kolektivu. Volné chvíle na kurzu vyplňujeme hudebními, výtvarnými či jinak zaměřenými hrami. Náš tým tvoří pouze zkušení lektoři s pozitivním přístupem, díky tomu se nám daří u dětí probouzet zájem o sport, pohyb a aktivní způsob života. Věříme, že Vás, ani Vaše drahá dítka nezklameme a budou na našich společných pět dnů dlouho a rádi vzpomínat!

Organizace aneb jak jsou děti rozdělené

Děti jsou rozdělené do skupin po maximálně deseti členech podle úrovně plaveckých dovedností. Nikoli však podle obvyklého řazení 1,2,3,4.., nýbrž na „žraloky, námořníky, chobotnice a piráty.“ A to z důvodu, že se děti s bytostmi identifikují lépe než s čísly a hlavně podle nás není nutné v rámci zachování dobré atmosféry příliš okatě zdůrazňovat, kdo je lepší, druhý čí nejhorší.

Celý den jsou však všechny děti pospolu a mají stejný a společný program. Pouze při výuce plavání se můžou jednotlivé skupinky pohybovat v jiné části bazénu.

Jaký je denní režim?

8.30 – 9.00 – příchod/přebírání dětí

9.15 – 10.15 – lekce plavání

11.00 – 11.30 – svačina

11.30 – 12.00 – pohybový program

12.45 – 13.30 – oběd

13.30 – 14.00 – přesun do areálu/klid

14.15 – 15.15 – lekce plavání

15.30 – 16.00 – svačina

16.00 – 16.30 – zábavní program/přebírání a odchod dětí

Kde a jak se děti stravují?

Pro děti je každý den připravena jedna dopolední svačina, teplý oběd a jedna odpolední svačina. Samozřejmostí je zajištění pitného režimu po celý den.

Děti se stravují v nedaleké restauraci, jídelníček je dopředu daný, skládá se z polévky a hlavního jídla. Svačiny se podávají přímo v prostorách areálu.

Jak je možné se k nám přihlásit?

Stačí vyplnit jednoduchý registrační formulář na našich stránkách : https://zsprodeti.cz/zs/plavani/summer

Tyto tábory nabízíme také na Praze 3 na Pražačce, na Praze 5 v Radotíně, na Praze 7 na Výstavišti, v Suchdole v areálu ČZU, v Berouně  a v Brandýse nad Labem.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...