Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Letní tábor Kačlehy 2024

beh-pres-hraz.jpg

Nechceš se o prázdninách nudit doma a radši chceš zažít pořádnou zábavu a dobrodružství v přírodě? Zveme Tě na letní tábor Kačlehy! Přidej se k nám a zažijme spolu letní dobrodružství plné přírody, přátelství a zábavy,

Vážení rodiče, milí táborníci,

srdečně vás zveme na náš letní dětský tábor, který pořádá 78. pionýrská skupina Skalka nepřetržitě od roku 1973 nedaleko Jindřichova Hradce u Kačležského rybníka.

Letos se tedy uskuteční již 51. ročník, a to v termínu 13.–27. 7. 2024 (II. turnus) pro všechny táborníky ve věku od 7 do 15 let. Náklady na jednoho účastníka činí 4.600,- Kč včetně dopravy a pojištění.

Převážnou část dne tráví děti v lese, sousedícím s táborem, na vlastním hřišti a při pěkném počasí se koupou v 30 m vzdáleném rybníce, který patří mezi největší v jižních Čechách (180 ha). Děti mají program zaměřený především na turistiku a sport. Bohatost a různorodost čtrnáctidenního programu je dána nejenom motivovanou celotáborovou hrou, ale i plněním úkolů jednotlivců, třídenními oddílovými puťáky do blízkého i vzdáleného okolí, oblíbeným střeleckým soubojem, pořádáním mezioddílových soutěží a her nebo nezapomenutelnými nočními hrami. A nesmí chybět ani Pankačležské hry – tradiční bláznivé hry, které neodmyslitelně patří k našemu táboru, v nichž vítěz získá putovní sošku indiána, která mění majitele již přes 30 let (a ačkoliv byl původní indián ztracen, hra běží dál s novým). Tábor tradičně končí celodenním bojem o poklad a závěrečným táborákem s opékáním buřtů. Děti jsou rozděleny po oddílech do družin, které se během tábora několikrát vystřídají ve služebním dnu (pomoc v kuchyni, hlídky…). Táborový program plní děti za dohledu a spoluúčasti kvalifikovaných vedoucích a instruktorů.

Jedná se o tábor stanový (stany s dřevěnými podsadami a plnými podlážkami). Každý stan je opatřen dvěma lůžky s molitanovou matrací. Vaříme v dřevěném srubu na běžných kamnech a ve dvou kotlích. Vaření v kuchyni je pod dohledem zkušené kuchařky z naší skupiny. O zdraví dětí se stará zdravotník ČČK z řad nás vedoucích a lékař v Jindřichově Hradci. Vodu odebíráme ze studně, každoročně prověřované Krajskou hygienickou stanicí. Součástí srubu je i sušárna a koupelna s tekoucí vodou, kde se děti koupou v teplé vodě nejméně jednou za týden a dále dle potřeby. Kromě toho je k dispozici také samospádová sprcha s teplou vodou. Tábor je vybaven suchými záchody s jímkou na vyvážení. U záchodů je k dispozici tekoucí voda na mytí rukou.

Pokud budete mít zájem o bližší informace, rádi vám je poskytneme, stačí nás kontaktovat.

Těšíme se na vás na letním táboře Kačlehy 2024!


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...