Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Množstevní a věrnostní slevy!

LDT Doubrava - Aktivně pohybový tábor

detail-1627837883484.jpg

Aktivně pohybový tábor je vhodný pro děti od 9 do 17 let, které baví pohyb nebo zkoušet nové aktivity.

Program

Na táboře vytváříme malé skupiny dětí, chceme se jim maximálně věnovat – nejen si tedy s malými táborníky hrát a podnikat nejrůznější dobrodružství, ale také dohlížet na vhodné oblečení, čištění zubů, plné bříško, čistý zadek a celkovou spokojenost. S dětmi si snažíme vytvořit kamarádský a důvěrný vztah, aby se nebáli kdykoliv a s čímkoliv přijít za svým vedoucím. Táborníky motivujeme k poobědovéme šlofíku, protože pak si tábor užijí ještě víc – nejsou protivní a jsou odpočatí a plní energie – i proto chodí spát okolo deváté hodiny a kdo chce tak ještě dříve. Ti kteří nejsou unavení a odpočinout si nechtějí, neruší spící táborníky, protože hrají hry s vedoucími ve společenské místnosti. A samozřejmě před jakýmkoliv spinkáním čteme večerníčkovou pohádku. Bez té už si ani vedoucí tábor představit nedokáží. Jelikož je to první tábor pro malého táborníka, tak je to vlastně i první tábor pro rodiče, proto večer přidáváme na facebookovou skupinu fotky z táborového dění, abyste měli přehled.

Přihlášku, další pořádané turnusy a informace o táboře i o vedoucích najdete na našich stránkách www.doubrava3.cz

Ve stejném termínu a na stejném místě probíhá také Aktivně pohybový tábor, který je vhodný pro děti od 9 do 17 let. S táborníkem tak můžete poslat i staršího sourozence a mladší tak může mít dobrý pocit, že tam někde ten starší brácha nebo ségra je. Zároveň nějaký čas mohou trávit na táboře spolu.

Vybavení

Areál letního dětského tábora Doubrava se nachází 12 km od historického města Telč, jehož centrum je jedním z českých klenotů zapsaném ve světovém dědictví UNESCO. Z areálu se lze dostat jedinou nefrekventovanou cestou mezi poli do zhruba 2 km vzdálené Staré Říše. V městyse se nachází malý smíšený obchůdek a pošta, která přiváží a odváží dopisy i balíky každý den a můžeme tak zůstat spojeni s civilizací.

V budovách se nacházejí sprchy s teplou vodou a splachovací záchody, bydlet budeme ve čtyř a pětilůžkových pokojích s ložním prádlem. Při nepříznivém počasí využijeme společenské místnosti a stravovat se budeme ve velké jídelně, kde se o naše bříška postarají zkušené kuchařky.

K aktivitám využijeme stoly na stolní tenis, několik venkovních hřišť na fotbal, volejbal, basketbal a baseball a samozřejmě les, který začíná už pod táborem. Kdyby někoho (snad ne!) postihla nějaká nemoc nebo se stal úraz, postará se o něj zdravotník na své zdravotce.

K prožití té pravé táborové atmosféry vybízí i dvě velká ohniště, kde to po setmění zavoní opečenými špekáčky a uši upoutá zpěv táborníků v doprovodu kytary. A když nám vyjde pravé letní počasí, oblečeme plavky a vyrazíme k bazénu nebo k nedalekému rybníku.

Stravování probíhá 6x denně dle výživových norem. Snídaně, oběd a večeře se podává v jídelně, svačiny podle počasí v jídelně nebo venku. Je tu možnost dětem poskytnou diety → bezlepková, bezlaktózová, atp. V tomto případě je třeba účast na táboře konzultovat s dětským lékařem a také v předstihu s námi. Zároveň je potřeba dítěti přibalit dietní náhražky (například bezlepek: pečivo, sušenky, mouka, strouhanka, těstoviny; u dalších diet dle potřeby). Zdravotník (který má v oblasti stravování a diet nemalou praxi) spolu s oddílovým vedoucím dohlédne na sestavený jídelníček i dodržování diety.

Více o nás a o táboře včetně fotek najdete na našem webu www.doubrava3.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...