Přidat inzerci

Facebook

Navigace


VÝTVARNÝ TÁBOR

detail-vytvarne-tabory-01.jpg

Místo konání: Tábořiště u Vrby, Hejnice, okres Liberec.Ubytování: Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů.Strava: 4x denně včetně pitného režimu.Doprava: Autobusem z Prahy (pro děti z Čech) nebo vlastní doprava přímo do ...

Místo konání: Tábořiště u Sindibáda, Chráněná krajinná oblast Jizerské hory, Hejnice, okres Liberec

Ubytování: Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů

Strava: 4x denně včetně pitného režimu.

Doprava: Autobusem z Prahy, Brna, Liberce nebo vlastní doprava přímo do Hejnic

V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, vedoucí, cestovní pojištění

Není v ceně: Výlety, připojištění stornopoplatků, připojištění Covid-19

O táboře:Tábory probíhají na naší základně u města Hejnice ve Frýdlantském výběžku. Základna se jmenuje Tábořiště u Sindibáda a nachází se na území Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Vlastní tábořiště je umístěno v přírodě, nedaleko lesa, na louce obklopené stromy.

Celé tábořiště je vytvořeno z karavanů speciálně upravených pro potřeby dětských táborů. Většina karavanů je určena pro ubytování účastníků tábora. Pro zajištění zdárného průběhu tábora jsou však na tábořišti i další karavany sloužící jako kuchyň, marodka, umývárna, sprcha, toaleta a sklad.

Účastníci tábora mají k dispozici stolní fotbálek, stolní tenis, trampolínu a základní sportovní výbavu jako jsou míče, badminton, líný tenis, petanque. A samozřejmě také ohniště. V blízkosti tábora je rybník, v Hejnicích pak koupaliště, fotbalové hřiště, kino a obchody.

Dětské výtvarné tábory mají kromě činností spojených s výtvarkou samozřejmě i další doprovodný program. Jsou to různé zábavné pohybové hry na louce, v lese, ve vodě na koupališti. Pro chvíle tělesného odpočinku pak slouží Scrabble, karty, šachy, karetní hra Beng, stolní fotbálek. Nicméně hlavní programovou náplní tábora jsou činnosti spojené s výtvarkou.

O programu:Pojeď s námi na tábor plný tvoření!Naučíme tě kreslit tužkou, přírodním uhlem, který si sami vyrobíme, malovat akvarelovými barvami a půjdeme malovat do krásné přírody, ve které se tábor nachází. Kromě obrázků si z tábora odvezeš mnoho výrobků, jako putovní kamínky, náramky přátelství, šperky z korálků, vlastní táborové batikované tričko a spoustu dalšího.Mimo výtvarné činnosti se můžeš těšit na dobrodružné táborové aktivity, jako je výlet na blízkou skalní vyhlídku, koupání v řece a pro ty největší dobrodruhy spaní pod širákem nebo stezku odvahy.Ukážeme ti, jak se dá na svět nahlížet očima umělce a vnímat krásno kolem nás.Techniky, které si na táboře vyzkoušíme:

Kresba přírodninV ohni si vyrobíme přírodní uhlíky z vrbových proutků, kterými budeme kreslit přírodniny jako květiny, kůru, šišky a další, které si nasbíráme v přírodě.

Figurální kresbaNaučíme tě základní principy zobrazování lidí kolem sebe. Vyzkoušíš si nakreslit celou figuru, polofiguru i portrét. Tuto aktivitu spojíme se hrou zachytit své kamarády co nejrychleji a zároveň co nejvýstižněji. Je tedy velmi důležité na lidech vypozorovat jejich charakteristické a jedinečné znaky.

Kresba zátišíNaučíš se vnímat detaily pozorovaných předmětů a jak je zanést pomocí tužky na papír.

Batikování tričekBudeme využívat vyvazované techniky pomocí provázků. Představíme ti různé ornamenty a ukážeme, jak jich dosáhnout. Na barvě se spolu domluvíme. Hotové tričko bychom nosili na znamení společného zájmu ve výtvarné tvorbě.

Drip paintingTuto techniku zpopularizoval v 60. letech Jackson Pollock, který na zem položil plátna velkých rozměrů a stříkal na ně barvy, které následně roztíral smetáky a dalšími nástroji. Vezmeme si velké papíry, rozložíme je na zem a principem kontrolované náhody vytvoříme abstraktní obrazy. Další variantou je pověšení papíru svisle, kdy barva stéká a formuje další podoby.

Ubrousková technikaPomocí ubrousků a lepidla ozdobíme kamínky, květináčky a další předměty. Na obyčejný ubrousek si můžes namalovat co náleží tvému srdci a mysli.

Korálkové šperkyVyrobíme si náramky, náhrdelníky a naušnice z korálků a dalších ozdob.

Všechny aktivity vhodně přizpůsobíme věku i talentovanosti dětí. Individuální přístup je pro nás velmi důležitý, proto nemusíte mít strach, že by děti danou aktivitu nezvládaly, nebo se naopak nudily.

Jak je to s táborovým výletem:

Výlet část 1) Aquapark Babylon: Liberecký Aquapark Babylon nabízí skvělou vodní zábavu. Kromě oblíbených vodních atrakcí vás jistě překvapí originálním interiérem vyzdobeným ve stylu steampunku, jímž se pyšní jako jediný v Čechách. Užijeme si tobogány, skluzavky, divokou řeku, vodotrysky a gejzíry, jeskyně s akvárii a možná stihneme i Laser Show a varhanní hudbu s barevnými světly. Nezapomenutelný zážitek z vodního světa s atmosférou románů Julese Verna.

Výlet část 2) iQLANDIA: Jedná se o čtyřpatrové vědecko-zábavní centrum, které ti přiblíží vědu hravou formou. Moderní science centrum, kde se vědou baví děti i dospělí. Navštívíme expozice s více než 400 interaktivními exponáty z oblasti astronomie, geologie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu či matematiky.Celodenní výlet vláčkem do nedalekého Liberce, cena 790 Kč/os (vlaková doprava, doprovod vedoucích a vstupné na obě atrakce).


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...