Přidat inzerci

Facebook

Navigace


POČÍTAČOVÝ TÁBOR

detail-pocitacove-tabory-01.jpg

Místo konání: Tábořiště u Vrby, Hejnice, okres Liberec.Ubytování: Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů.Strava: 4x denně včetně pitného režimu.Doprava: Autobusem z Prahy (pro děti z Čech) nebo vlastní doprava přímo do ...

Místo konání: Tábořiště u Sindibáda, Chráněná krajinná oblast Jizerské hory, Hejnice, okres Liberec

Ubytování: Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů.

Strava: 4x denně včetně pitného režimu.

Doprava: Autobusem z Prahy, Brna, Liberce nebo vlastní doprava přímo do Hejnic

V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, vedoucí, cestovní pojištění

Není v ceně: Výlety, připojištění stornopoplatků, připojištění Covid-19

O táboře:Tábory probíhají na naší základně u města Hejnice ve Frýdlantském výběžku. Základna se jmenuje Tábořiště u Sindibáda a nachází se na území Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Vlastní tábořiště je umístěno v přírodě, nedaleko lesa, na louce obklopené stromy.

Celé tábořiště je vytvořeno z karavanů speciálně upravených pro potřeby dětských táborů. Většina karavanů je určena pro ubytování účastníků tábora. Pro zajištění zdárného průběhu tábora jsou však na tábořišti i další karavany sloužící jako kuchyň, marodka, umývárna, sprcha, toaleta a sklad.

Účastníci tábora mají k dispozici stolní fotbálek, stolní tenis, trampolínu a základní sportovní výbavu jako jsou míče, badminton, líný tenis, petanque. A samozřejmě také ohniště. V blízkosti tábora je rybník, v Hejnicích pak koupaliště, fotbalové hřiště, kino a obchody.

O programu:Jedná se o ojedinělý typ tábora, který je stejně jako ostatní naše tábory pořádané v České republice specializován na určitou oblast. Jak je patrno již z názvu, hlavní náplní tohoto tábora je práce na počítači. Počítačové tábory jsou určeny pro začátečníky i pokročilé uživatele s tím, že právě těmto zkušenostem bude přizpůsobena výuka a přístup vedoucích.

Dětské počítačové tábory mají kromě činností spojených s počítači samozřejmě i další doprovodný program. Jsou to různé zábavné pohybové hry na louce, v lese, ve vodě na koupališti. Pro chvíle tělesného odpočinku pak slouží Scrabble, karty, šachy, karetní hra Beng, stolní fotbálek. K dispozici je samozřejmě i sportovní náčiní (trampolína, ping-pong, kopací a volejbalový míč, líný tenis, badminton, létající talíře, petanque). Nicméně hlavní programovou náplní tábora jsou činnosti spojené s počítači.

O výuce:Počítačové tábory a jejich výuka probíhá každý den v dopoledních a odpoledních hodinách, je rozdělena do několika oblastí. Tyto oblasti na sebe navazují, vzájemně se doplňují a prolínají. Výsledkem je pak určitá komplexní znalost o principu fungování, přístupu, ovládání a využívání počítače v oblastech nezbytných pro dnešního mladého člověka.

› Základní seznámení s hardwarem a softwarem› Softwarové vybavení počítače (kancelářské aplikace, operační systémy, grafické editory)› Zásady chování na internetu, internetová bezpečnost› Základy programování, vytváření webových aplikací (HTML, CSS, Javascript, PHP)› Tvorba vlastního webu› Doplňující přednášky různých témat (historie technologií, esport, údržba počítače)

Doba určená k výuce není nijak omezena. Počítačoví lektoři jsou na táboře neustále přítomni, jsou součástí tábora a mohou se tak dětem věnovat v oblasti teorie i praxe po celý den. Aby nedocházelo k přehnaným otlakům na sedacích svalech účastníků (některé děti by vydržely sedět u počítače 16 hodin denně a 7 dní v týdnu), je každý den část odpoledne vyhrazena sportovnímu programu.

O počítačích:Každý účastník počítačového tábora si musí vzít na tábor vlastní počítač (notebook nebo stolní PC), myš, podložku pod myš a 10 m dlouhý kabel k propojení svého počítače do sítě LAN. V případě stolního PC ještě monitor a klávesnici. Na táboře budou našimi vedoucími všechny počítače propojeny do jedné sítě. Není příliš vhodné brát počítač s úplně novou instalací Windows. 

V zájmu všech účastníků je, aby počítače splňovaly tuto minimální konfiguraci:– operační systém Windows 7/8/10– dvoujádrový procesor s taktem 2GHz nebo vyšším– operační paměť 4 GB– grafická karta s pamětí 512MB– 40 GB volného místa na disku– sluchátka– nejnovější verze ovladačů v počítači

Po individuální dohodě s kanceláří mohou mít některé počítače konfiguraci menší.

O hrách:Abychom co nejlépe využili velkého množství potenciálních hráčů přítomných na táboře pro sehrání kvalitních turnajů, vybrali jsme několik základních her, které se budou na táboře hrát a jejichž názvy a popis uvádíme v dalším odstavci. Většina těchto her je zdarma ke stažení. Dovezení jiných her je také možné. Upozorňujeme však na nutnost dodržet zákony, týkající se autorských práv, tedy legálnosti držení konkrétního software.

Základní hry:› Fortnite: online videohra z roku 2017. Hra má více modů: v režimu Battle Royale můžete hrát až se 100 hráči, a to buď sami za sebe, ve dvojici nebo týmů. Vaším úkolem je shánět zbraně, předměty, suroviny a vozidla, přičemž se snažíte zůstat naživu, útočit a likvidovat ostatní hráče. Vítězem se stává poslední zbývající hráč, duo nebo družstvo. V herním modu Creative mají hráči naopak naprostou volnost a mohou si na vlastním ostrově zplodit libovolný předmět z herního režimu Battle Royale a vytvářet hry, jako jsou bojové arény, závodní dráhy, výzvy a další.

› Among US: online multiplayerová hra, která se stala velmi populární v roce 2020. Hra se odehrává v prostředí s vesmírnou tématikou, kde hlavní je týmová spolupráce a zrada. Hráči jsou rozděleni do dvou rolí: většina hráčů se stává členy posádky (Crewmates) a snaží se plnit stanovené úkoly na vesmírné lodi. Zbylí hráči (jeden či více) dostanou roli podvodníka (Impostors), jejichž cílem je zabít zbylé členy posádky.

A další:› League of Legends: počítačová hra žánru multiplayer online battle arena. Jedná se o týmovou strategickou hru, kde se dva týmy s 5 šampiony postaví proti sobě a snaží se vzájemně si zničit základnu. K dispozici je přes 140 postav (šampionů), se kterými můžete tvořit epické hry, vylepšovat dovednosti a ničit věže při cestě za vítězstvím.

› Minecraft: budovatelská a strategická počítačová hra, která je jednou z nejhranějších a nejpopulárnějších již více než 10 let. Hra se odehrává v otevřeném, blokovém 3D světě. Hra má dva mody: survival mode, ve kterém hráči musí získávat zdroje pro budování světa a udržování zdraví, a creative mode, ve kterém mají neomezené množství zdrojů a mohou těžit suroviny, vyrábět nástroje a předměty a stavět libovolné stavby. Hráči mohou bojovat s počítačem řízenými subjekty nebo spolupracovat a soupeřit s ostatními hráči ve stejném světě.

Doplňující hry: World of Tanks Counter-Strike Valorant

Jak je to s táborovým výletem:

Výlet část 1) Aquapark Babylon: Liberecký Aquapark Babylon nabízí skvělou vodní zábavu. Kromě oblíbených vodních atrakcí vás jistě překvapí originálním interiérem vyzdobeným ve stylu steampunku, jímž se pyšní jako jediný v Čechách. Užijeme si tobogány, skluzavky, divokou řeku, vodotrysky a gejzíry, jeskyně s akvárii a možná stihneme i Laser Show a varhanní hudbu s barevnými světly. Nezapomenutelný zážitek z vodního světa s atmosférou románů Julese Verna.

Výlet část 2) iQLANDIA: Jedná se o čtyřpatrové vědecko-zábavní centrum, které ti přiblíží vědu hravou formou. Moderní science centrum, kde se vědou baví děti i dospělí. Navštívíme expozice s více než 400 interaktivními exponáty z oblasti astronomie, geologie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu či matematiky.Celodenní výlet vláčkem do nedalekého Liberce, cena 790 Kč/os (vlaková doprava, doprovod vedoucích a vstupné na obě atrakce).


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...