Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Záchranná mise - tradiční tábor

Obrázek17

Tradiční záchranářský tábor s ubytováním v chatkách s dvoutýdenním programem plným soutěží, her, koupání, výletů, diskoték a zejména zábavným záchranářským programem.

V jeho rámci se mohou děti těšit na modelové situace, základy první pomoci ve všech možných situacích i exhibici složek IZS (např. hasiči, policie, vojáci, záchranáři, psovodi apod.). Tábor je velmi oblíbený a každoročně je obsazen jako první již na přelomu ledna a února.

Záchranná mise má NOVÝ AREÁL!

Novinkou toho ročníku budou volitelné kroužky, na které se děti budou moci přihlásit, a naučit se něco nového, jedním z volitelných kroužků, bude kroužek tenisu. Mnoho dalších ještě připravujeme, ale musíme být trochu tajemní, nechceme Vám hned všechno prozradit, ať se máte také na co těšit.

Celotáborová hra: Moje hrdinská akademie

Na celém světě má přes 80 % lidí nějakou superschopnost, takzvaný quirk. Ti nejlepší z nás své quirky využívají pro dobro lidstva jakožto profesionální hrdinové. Naopak padouši zneužívají své quirky pro nekalé plány. Proto je potřeba vychovat nové hrdiny. Tak co, nastoupíš na prestižní U. A. Hrdinskou akademii v Tokiu a zaujmeš místo po boku Symbolu míru, samotného All Mighta?

Program

Program se může samozřejmě tábor od tábora trochu lišit, protože se naši vedoucí snaží vyjít vstříc individuálním potřebám kolektivu dětí, který na táboře mají. Pro všechny naše tábory ale platí, že se snažíme o to, aby děti zažily  nabité dva týdny plné akce, zábavy, dobrodružství a nejrůznějších činností a her.

Pod jednotlivými body naleznete představení Záchranné mise slovy těch nejpovolanějších – týmem vedoucích.Dočtete se tam i o novinkách plánovaných do tohoto roku!

  • Podstatnou součástí Záchranné mise je zejména  záchranářský program. Jedná se o přiblížení činnosti záchranářů a získání základních znalostí ze záchranářství zábavnou formou (první pomoc kdekoli a kdykoli, záchrana tonoucího, chování při požáru, nehodách apod.). V rámci odborného programu se uskuteční několik exhibic záchranářských složek IZS České republiky (např. záchranná služba, kynologové, hasiči, policie, armáda a dobrovolné složky, lanové překážky), s prohlídkou jejich techniky, vybavení a praktickými ukázkami jejich činnosti.
  • Základním kamenem našich táborů je  celotáborová hra, prostřednictvím které se děti snažíme vtáhnout do děje na nejrůznějších místech, v jiných časech nebo ve fiktivních světech. Každý z nás chtěl jistě někdy prožít svůj oblíbený příběh – takhle je to možné! Zároveň se v rámci celotáborové hry děti dostanou do věkově smíšené skupinky, se kterou budou soutěžit v jednotlivých etapových hrách, naučí se tak spolupracovat, komunikovat mezi sebou a být součástí týmu.
  • Kromě cetehových skupinek se budou děti pohybovat zejména  ve svém oddíle, zde již podle věku, se svým zkušeným vedoucím. Se svým oddílem budou chodit na jídla nebo na  oddílové činnosti, které jsou plné všemožných her, soutěží a tmelení kolektivu.
  • Kromě denní zábavy mohou děti na táboře zažít i tu večerní (časově samozřejmě stále v rámci mezí dle věku dětí), kam mohou patřit třeba  diskotéky, opékání buřtů u  táboráku karneval nebo  Talentshow  (nebo jiná televizní soutěž)  a obdobné aktivity.
  • Mezi možné příplatkové aktivity patří  výlet do aquaparku, který je jednou z našich nejpopulárnějších příplatkových služeb a mezi dětmi je každoročně velmi oblíben a zpestřuje jim pobyt na táboře.
  • Nezapomínáme samozřejmě ani na  sportovní aktivity a další aktivní zábavu. Součástí našich táborů jsou tak například  rozvičky koupání střelba a někdy i  táborový tanec nebo  modelovky.
  • Zároveň neopomínáme ani na  odměny za pilné soutěžení v etapových hrách, fungování v oddíle nebo všemožné soutěže, kterých se děti v průběhu tábora mohou zúčastnit. Děkujeme sponzorům za dodané odměny pro děti.

Záchranná mise představená těmi, kteří stojí ve středu jejího dění – týmem vedoucích:

Záchranná mise je dětský  letní tábor s dlouholetou tradicí a rodinným zázemím. Pro spoustu dětí je tábor vstupní branou do letních prázdnin, a symbolem nekončící legrace bez hranic. Tábor se pyšní zkušeným a přátelským kolektivem vedoucích, kde většina z nich jsou staří táboroví mazáci, kteří jezdili na Záchrannou misi řadu let jako děti, a tábor si zamilovali natolik, že radost a zážitky, které sami zažívali, chtějí předat dalším mladým generacím táborníků.

Dle názvu tábora je více než patrné, že součástí programu je školení  první pomoci, základních  prvků urgentní medicíny a modelové situace, které děti mají připravit na správnou reakci a poskytnutí první pomoci v terénu, a to vše pod dohledem vyškolených profesionálů. My jsme dokonce takové hračičky, že v minulém roce jsme dětem zajistili příjezd vozidla ZZS sloužící pro filmové účely, dokonce jsme simulovali reálný hovor s dispečerem, kde na druhé straně linky byla naše záchranářka pracující ve výjezdové jednotce. Každoročně děti na táboře  navštíví složky IZS, které dětem nastíní a názorně předvedou náplň jejich práce, v loňských letech to byla ZZS Středočeského kraje, Městská policie Příbram, Psovodi vězeňské služby, Sbor dobrovolných hasičů a Policie ČR.

Každý rok je hlavním pilířem programu  celotáborová hra, letošním tématem je My Hero Academia, kde se s dětmi vydáme do dalekého Japonska do prestižní U. A. High School, abychom se společně s ostatními studenty mohli stát profesionálními hrdiny, a pomáhat lidem v nouzi. Jsme zvědaví, ke kterému hrdinovi se naši studenti přidají, bude to supersilný All Might nebo Present Mic, jehož ocelový hlas odzbrojí každého nepřítele, no nechme se překvapit. Děti budou ve skupinkách bojovat v celém průběhu tábora o celkové vítězství v podobě hodnotných tématických cen.

Novinkou letošního roku je navázáni spolupráce s obchodem Comics Point a nakladatelstvím Crew, kteří dětem dodají krásné figurky, plakáty, knihy a komiksy. V rámci celotáborové hry vedoucí tvoří krásné kostýmy, a připravují si pro děti divadla, jejichž cílem je děti vtáhnout před každou etapou do děje, a zažehnout jiskru soutěživosti.

Pokud by se ti tento rok nepovedlo přidat se ke stejnému hrdinovi jako tvůj nejlepší kamarád, nemusíš zoufat! V rámci každého oddílu probíhá  mini celotáborová hra, kde můžete již společně bojovat o další ceny a diplomy. Jako děti jsme milovali společné hry v rámci oddílové činnosti, kromě oblíbených táborových her, jako jsou kuliši vališi nebo buldoci, doplňujeme oddílovou činnost o karaoke večery, letní kina nebo vědomostní hry typu Riskuj, kdy náročnost otázek je uzpůsobena i pro ty nejmenší.

Spousta z nás má již od dětství kladný vztah k hudbě, proto nemusíš mít strach, že by naši DJ’s hráli na diskotékách nějaké retro. Repertoár je postaven tak, aby i netanečníkům vlil krev do žil. V rámci diskoték náš tábor navštěvují hudební hvězdy světového formátu, každý rok si pro děti připraví speciální vystoupení, a rádi si i po jeho skončení s dětmi pořádně zatančí.

Cílem vedení Záchranné mise je, aby děti z tábora odjížděly se širokým úsměvem na tváři a kapsou plnou zážitků, které budou vyprávět svým kamarádům po usednutí zpět do školních lavic, tak jako jsme to s oblibou dělávali my.

Okolí

Vyjímečně pěkný a nový areál. Rekreační středisko Hrachov u stejnojmenné obce je cca 3 km od řeky Vltavy a silnice spojující Sedlčany a Příbram. Středisko je obklopeno krásnou přírodou lesů a luk. Výhodou je vlastní bazén, minigolf a množství sportovišť. Středisko bude celé pro náš tábor.

Ve zrekonstruovaném areálu tábora se kromě zázemí nachází velká zděná jídelna, velké množství kluboven, veranda, nové sociální zařízení, monigolfové hřiště, trampolína, marodka, udržovaná sportoviště a obchůdek s občerstvením pro děti.

Doprava

Doprava na tábor je zajištěna autobusy z Prahy a zpět. Samostatná doprava na a z tábora je možná.

Místo odjezdu/příjezdu: ul. Na Mlejnku, parkoviště u budovy Golden office, Praha 4 – Braník


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...