Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Dětské organizace v čase koronavirových opatření

Společně s uzavřením škol a obchodů utichla také oddílová činnost dětských organizací - přestaly se konat schůzky a výpravy a někteří vedoucí se zapojili jako dobrovolníci v pomoci.

  • Publikováno: 04. 04. 2020

Přesto řada oddílů chystá pro děti online úkoly, konají se online schůzky a podobně. K tomu připravily některé organizace náměty pro činnost.

Junák – Český skaut

Nápady, jak zabavit děti doma, když je nemohou rodiče poslat na skautské akce, najdete na stránce skaut.cz/programdoma

Pro vedoucí je nápadník online aktivit s dětmi na stránce skaut.cz/skautingdoma

 

Pionýr

Pionýr spustil hru Buď Ideální (inspirovanou Ideály Pionýra: Paměť, Pomoc, Poznání, Pravda, Přátelství, Překonání, Příroda). Její výhoda v současné situaci je, že se do ní mohou zapojit i děti doma, většinu úkolů lze totiž plnit samostatně nebo třeba s rodiči a sourozenci. Hra je navíc otevřená i nečlenům, takže zkrátka je určena všem dětem.

Dětí, které se v posledních dnech nudí doma, je víc než dost. Jak je zabavit? Pionýr nabízí jeden tip – hru Buď Ideální, kterou připravil jako součást oslav 30. výročí obnovení své samostatné činnosti. Je určená pro jednotlivce a zapojit se do ní může opravdu každý.

O co jde?

Název hry odkazuje k sedmi Ideálům Pionýra (Paměť, Pomoc, Poznání, Pravda, Přátelství, Překonání, Příroda), to ale vůbec neznamená, že je jenom pro pionýry. Zrovna teď, když děti potřebují co nejvíce smysluplných aktivit, přijde vhod, že je otevřená opravdu všem. Ke každému z ideálů je v duchu výročí připraveno 30 úkolů, to je sice dohromady 210, ale většinou jsou to úkoly jednoduché a dost rozmanité na to, aby si každý hráč mohl vybrat ty, které ho budou bavit. Cílem totiž není splnit nutně všechny, nejde o závod, odměnou je hlavně dobrý pocit z překonaných (byť většinou drobných) výzev.

Jak se zapojit?

První krok je otevřít si web hry: www.budidealni.cz a zaregistrovat se. Každý hráč pak také potřebuje svého „vedoucího“ (což ale může být klidně rodič), který splněné úkoly zkontroluje. Nejde ani tak o nedůvěru, ale spíše o pojistku proti nedorozuměním – přeci jen se do hry budou zapojovat i malé děti.

A pak už stačí otevírat jeden ideál po druhém a vybírat si úkoly. Velká část z nich se dá plnit samostatně a třeba i bez vycházení ven – a na ty ostatní snad také dojde, až pandemie poleví…

Tak si otevřete www.budidealni.cz a buďte s námi ideální. 🙂

 

Rady, nápady i sdílení zkušeností v současné situaci, mají na svých stránkách i další dětská sdružení a organizace. Je skvělé vidět, že oddílový život jede dál, byť velmi netradičně.

 


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...