Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Jednou v roce žáci hodnotí své učitelky a učitele

Jednou v roce mohou žáci a studenti ohodnotit své kantory. Je to jedinečná příležitost, kterou by bylo škoda nevyužít. Ta příležitost se jmenuje Zlatý ámos, anketa o nejoblíbenějšího učitele ČR.

  • Publikováno: 27. 11. 2015

„Nikdy dříve jsem nic podobného nezažila. Má práce získala ocenění o jakém se mi ani nesnilo. Je to něco penězi neocenitelného. Přála bych tento prožitek každému učiteli, který je toho hoden.“ To jsou slova Hany Pacíkové, která letos v březnu získala titul Zlatý Ámos. Společně se svými studenty, kteří ji do ankety nominovali, vítězně prošla regionálními koly, semifinále i finále.

Také v tomto školním roce mohou žáci a studenti navrhovat své učitelky a učitele na titul Zlatý Ámos, nejoblíbenější učitel. Přihláška do ankety musí obsahovat stručnou charakteristiku kandidáta, popis jedné společně prožité příhody a podpisy 100 osob, které s nominací souhlasí. Nejjednodušší způsob, jak přihlášku doručit organizátorům, je vyplnit připravený formulář na www.zlatyamos.cz. Přihlášku je nutné poslat do konce tohoto roku.

V lednu a v únoru příštího roku budou žáci a studenti obhajovat nominace svých pedagogů na regionálních kolech. Na nich porota vybere účastníky semifinále. „Kromě toho ale na regionálních kolech oceníme všechny nominované učitelky a učitele. Myslíme si totiž, že už samotná nominace do ankety je velkým vítězstvím každého pedagoga,“ připomíná ředitel ankety Slávek Hrzal.

Veřejné finále 23. ročníku Zlatého Ámose proběhne 18. března 2016 v Praze. Na něm, jak už se stalo tradicí, bude vedle Zlatého Ámose vyhlášen také Dětský Ámos a Ámos sympaťák. Další speciální ocenění je připraveno pro učitele fyziky, chemie a českého jazyka. Partneři ankety pro ně připravili hodnotné ceny, např. oranžovou učebnu fyziky za 200 000 Kč nebo zájezdy do vědeckých center.

Žáci a studenti, rozhlédněte se kolem sebe a zamyslete se nad tím, jestli i vaši školu by mohl společně s vámi reprezentovat v anketě Zlatý Ámos nějaký pan učitel nebo paní učitelka.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...