Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Do semifinále Zlatého Ámose postoupilo 15 pedagogů

V úterý 17. února 2015 se v Senátu PČR pod záštitou 1. místopředsedy Senátu Zdeňka Škromacha konalo šesté a zároveň poslední regionální kolo 22. ročníku ankety Zlatý Ámos. Už známe 15…

  • Publikováno: 21. 02. 2015

„Letošní regionální kola mě velice potěšila. Pokaždé to bylo setkání s aktivními a šikovnými žáky či studenty a jejich pedagogy. O to však těžší bylo rozhodování,“ hodnotí úroveň regionálních kol ředitel a zakladatel ankety Zlatý Ámos Slávek Hrzal.

Výhodou této ankety je, že v ní nikdo neprohrává. Každý, kdo se dostane do regionálního kola už zvítězil na své škole, u svých žáků. A to je vítězství nejdůležitější. Také to na regionálních kolech mnohokrát zaznělo. Nominované paní učitelky i páni učitelé porotcům na regionálních kolech popisovali, jak je nominace překvapila, zaskočila, ale zároveň nesmírně potěšila. Každý si však hned uvědomil, že je to nejen velké ocenění, ale i velký závazek. Nezklamat své žáky, pokusit se společně s nimi probojovat až do finále a hlavně i nadále učit tak, aby to přinášelo radost dětem i pedagogům.

K oceňovaným vlastnostem oblíbených učitelů patří smysl pro humor, spravedlivost, obětavost, náročnost a přísnost. Tak to alespoň vyplývá ze statistiky, kterou si organizátoři Zlatého Ámose už řadu let vedou.

Semifinále ankety Zlatý Ámos se koná ve čtvrtek 5. března 2015 v zrcadlových sálech Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Na otázku, co semifinalisty čeká, odpovídá ředitel ankety Slávek Hrzal takto: „Je to anketa, ve které hlavní roli hrají žáci. Musí sestavit přihlášku, na regionální kolo musí vymyslet originální obhajobu a na semifinále pak musí vybavit svou paní učitelku nebo svého pana učitele třemi věcmi, které dokumentují jejich vzájemný vztah. “ Není to lehký úkol, ale jak potvrzují členové poroty, každý rok žáci a studenti překvapí svou vynalézavostí a originalitou nejen porotu, ale mnohdy i své učitele.

Ze semifinále postupuje pouze šest nominovaných do finále, které je veřejné a proběhne 27. března 2015 už tradičně v kongresovém sále hotelu Olšanka v Praze. Tady bojují o titul Zlatý Ámos žáci společně se svými učitelkami a učiteli. Kromě dospělé poroty pracuje na finále také dětská porota, která vybírá Dětského Ámose a hlasováním pomocí sms může každý ovlivnit, komu bude udělen titul Ámos sympaťák. Letos už podruhé ve dvaadvacetileté historii ankety bude také vybrán nejoblíbenější učitel chemie a fyziky. Škola, na které učí nejoblíbenější fyzikář, se může těšit na oranžovou učebnu, kterou v hodnotě 200 000 Kč věnuje nadace ČEZ.

Více informací o semifinalistech a o anketě najdete na www.zlatyamos.cz.

 

Seznam semifinalistů podle abecedy:

Jana Czuchová, ZŠ T.G.M., Hrádek nad Nisou

Lenka Hasíková, ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

Barbora Holasová, ZŠ a MŠ Spálov

Iva Holečková, ZŠ a MŠ Ostrčilova, Ostrava

Hana Chlumská, FZŠ Praha 5

Bohumila Janovská, Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem

Jiří Janovský, ZŠ a MŠ Nučice

Tomáš Jůzl, ZŠ Humpolec

Ivana Kleinová, ZŠ I. Hurníka, Opava

Miroslava Kloudová, 2. ZŠ Dobříš

Mariana Mrázková, ZŠ a MŠ Mysločovice

Hana Pacíková, VPŠ a SPŠ MV, Holešov

Miroslav Pražienka, Gymnázium Lovosice

Jana Skácelová, SŠ technická a obchodní, Olomouc

Martin Vinkler, Gymnázium Na Vítězné pláni, Praha 4


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...