Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Vychutnejte si Ledovku s Pionýry

Blíží se už patnáctý ročník Ledovky – největší otevřené akce Pionýra a nadace Dětem 3. tisíciletí „Ledová Praha“, která vždy o pololetních prázdninách uvádí do pohybu kolem deseti tisíc…

  • Publikováno: 22. 01. 2015

Účastníkům přináší Ledová Praha příležitost navštívit v průběhu jednoho víkendu (letos 30. 1. až 1. 2.) řadu památek, muzeí a dalších zajímavostí hlavního města Prahy za zvýhodněné vstupné nebo dokonce zdarma. Nabídky mohou využít dětské oddíly, rodiny s dětmi, školy i děti z dětských domovů – zkrátka děti s doprovodem.

Co je třeba k využití této nabídky? Stačí „Ledová karta“, tedy modrá kartička, kterou zájemci dostanou zdarma a po jejím předložení u pokladny na některém z vybraných míst získají slevu či volný vstup. Ten, kdo by chtěl Ledovou Prahu obejít celou, si udělá přes 40 zastávek. Mezi nimi by byly například: Expozice Národního muzea (Náprstkovo muzeum, Národní památník na Vítkově, České muzeum hudby a další), Muzeum Policie ČR, Strahovský klášter, Staroměstská radnice, Muzeum pražských pověstí a strašidel, Loreta, Muzeum voskových figurín…

Účastníků v posledních letech stále přibývá. „Každý rok se o Ledové Praze dozvídají noví lidé a chtějí nabídky využít, ale už od počátku se potkáváme i se známými, hlavně z oddílů a dětských domovů. Je úžasné, že pro některé děti je ‚Ledovka‛ stále vůbec první návštěvou Prahy“, dodává koordinátorka akce Irena Černá.

Souběžně s Ledovou Prahou mohou účastníci v Divadle Za plotem navštívit také dvě republiková finále Pionýrského Sedmikvítku – Dětskou Portu a Melodii. Pro příznivce geocachingu je připravena hra inspirovaná pražskými biografy. Součástí Ledové Prahy je letos také „Velká ledová soutěž“, ve které mohou účastníci vyhrát deskové hry od firmy Albi a řadu dalších cen.

Jako každý rok proběhne zároveň s Ledovou Prahou i tradiční koncert Děti dětem, kde vystoupí úspěšní účastníci otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Na koncertě budou předány i Putovní poháry předsedy vlády za dlouholetou práci s dětmi v oblasti kultury.

Záštitu nad koncertem převzal předseda vlády ČR Mgr. Bohuslav Sobotka, dále přijal nad koncertem i Ledovou Prahou záštitu předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček.

Ledové karty, které jsou zdarma a opravňují k získání velmi zvýhodněného vstupného či k volnému vstupu, si mohou zájemci vyzvedávat do pátku 30. 1. 2015 mezi 9.00
a 17.00 na Ústředí Pionýra, Senovážné náměstí 977/24, Praha 1 – telefon 222 247 529.

Další informace na: www.detidetem.cz www.ledovapraha.cz (zde je kompletní nabídka volných a zlevněných vstupů a také podrobnosti k Velké ledové soutěži).


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...