Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Slavíme 25. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra

V Pionýru se bude slavit celý rok! Od malých místních akcí pionýrských skupin až po velké společné události. Pojďme si představit ty nejvýraznější.

Před pětadvaceti lety, 20. ledna 1990, bylo v Brně Mimořádnou konferencí pionýrských pracovníků rozhodnuto o obnovení činnosti Pionýra v návaznosti na období samostatnosti z let 1968-1970 a v duchu nejlepších zkušeností z dlouholeté tradice různorodé zájmové činnosti. Po čtvrt století je Pionýr stále jednou z nevýznamnějších organizací dětí a mládeže u nás a působí ve všech krajích ČR. Jak takové výročí oslaví?

Pionýrská Pětadvacítka

Nejedná se o samostatnou událost, ale o celou sérii akcí – odehrají se od 17. dubna do 17. května po celé republice a budou mít společné hlavně číslo 25 a pohyb, aktivitu. Některé z nich budou více oddílové, jako 25 hodin v klubovně, strávených hrami, povídáním, vzpomínáním nad kronikami. Jiné však budou zcela otevřené – turistický pochod na 25 km, závod s 25 úkoly, výlety na 25 míst v regionu… Nabídka konkrétních akcí bude během února a března doplňována na www.pionyr.cz.

Příklad z Pardubického kraje: www.pardubicky.pionyr.cz:81/index.php?page=rozhledy.htm

Kniha Pionýra

Pionýrem prošly během posledních 25 let desetitisíce lidí. Mnozí z nich na pionýrské roky rádi vzpomínají a chtějí se o své zážitky i podělit, připojit třeba i gratulace či přání do dalších let. Právě z těchto „vzkazů“ bude sestavena Kniha Pionýra. Do knihy je stále možné přispívat (stačí napsat na pionyr@pionyr.cz), vydána bude v polovině roku.

Stovky pionýrů na jednom místě

O víkendu 12. – 14. června v Praze prudce zvýší koncentrace pionýrů, v kempu Džbán totiž proběhne RESET neboli REpublikové SETkání Pionýra. Z celé republiky dorazí stovky dětí i vedoucích. Budou nejen společně slavit pionýrské narozeniny, čekají je výlety, soutěže, zkoušení nových her a aktivit, a mnoho dalšího, zkrátka víkend plný zábavy a zážitků.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...