Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Zážitková výstava NAŠE CESTA

Od 1. října do 30. listopadu na Výstavišti v Praze-Holešovicích vyrostl svět unikátní zážitkové výstavy NAŠE CESTA. Jejím cílem je přiblížit dětem i dospělým každodenní život lidí se zrakovým,…

  • Publikováno: 10. 11. 2014

„Nejúčinnější cestou, jak odbourat nejistotu, kterou lidé při setkání s lidmi se zdravotním postižením stále pociťují, je vlastní zážitek a osobní setkání,“ říká Slávka Hocká, manažerka projektu chodicilide.cz. „Proto na NAŠÍ CESTĚ návštěvníci sami vstoupí do světa, kde lidé se zdravotním postižením nejsou ničím zvláštním. Zbaví se tak mnoha předsudků a strachu ze vzájemného kontaktu,“ dodává.

Křižíkův pavilon B se v době konání promění například ve speciálně upravený byt s kuchyní pro slabozrakého nebo koupelnou pro vozíčkáře, nechybí ani náměstí s hotelem nebo zastávkou autobusu. Pod vedením průvodců, z nichž mnozí sami se sluchovým, tělesným nebo zrakovým postižením žijí, si tu děti i dospělí mohou vyzkoušet množství situací z běžného života – například manipulaci s ortopedickým vozíkem v reálném prostředí nádraží, orientaci v prostoru a rozeznávání předmětů bez kontroly zrakem v temném tunelu nebo komunikaci s neslyšícím. Uvidí, jak lidé s různým postižením mohou ovládat a využívat moderní technologie, jako je třeba mobilní telefon nebo tablet. Pobaví se u množství motorických a paměťových her nebo vyzkouší své dovednosti na lezecké stěně, při basketbalu, florbalu a dalších speciálních sportech.

Výstava je i tentokrát zdarma a otevřena je každý den, v pracovních dnech od 9 do 17 hodin a o víkendech od 10 do 18 hodin. Novinkou jsou zážitkové odborné semináře pro různé zájmové skupiny, jako jsou učitelé, úředníci, manažeři nebo třeba studenti univerzit. Více informací naleznete na internetových stránkách www.vystavanasecesta.cz. Pro školy a skupiny je na adrese www.vystavanasecesta.cz/rezervace/ připraven rezervační systém. Výstava probíhá pod záštitou Ministra zdravotnictví ČR Svatopluka Němečka.

Výstavu NAŠE CESTA už mohli letos v květnu a červnu navštívit obyvatelé Brna a okolí, kde přilákala za 59 dnů 17 857 návštěvníků, z toho 10 712 dětí z 510 školních tříd a dětských skupin. Koncept výstavy NAŠE CESTA vychází z úspěchu interaktivní výstavy MOJE CESTA, kterou v Praze v červnu 2013 zažilo za 26 dnů více než 7 300 nadšených návštěvníků. Výstava je jednou z aktivit projektu chodicilide.cz, který už od roku 2011 usiluje o změnu postoje veřejnosti k lidem se zdravotním postižením.

Realizátorem projektu je Nadace Sirius. Cílem Nadace je pomáhat dětem, které neměly v životě štěstí. Nadace hledá systematická a účelná řešení problémů dětí s důrazem na jejich prevenci. Maximálně využívá české a mezinárodní zkušenosti a příklady dobré praxe, spolupracuje s předními odborníky. Za dobu svého působení od roku 2008 podpořila částkou více než 130 miliónů korun řadu projektů zaměřených na ohrožené rodiny a děti.

Na video z výstavy se podívejte zde: https://www.youtube.com/
watch?v=d106IomU3yg

Na video z výstavy se podívejte zde: https://www.youtube.com/watch?v=d106IomU3yg

 


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...