Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Unikátní jeskyně a 4D kino nově v Mineralii

Mineralia, největší výstava a obchod s minerály ve střední Evropě, začátkem dubna zpřístupnila pozoruhodnou tajuplnou jeskyni, kde je věrně simulováno autentické přírodní prostředí.

  • Publikováno: 15. 04. 2014

Návštěvníci si tak mohou prohlédnout, jak v surové podobě vypadá například ametyst, turmalín, akvamarín, heliodor, zeolity a další drahé kameny, zjistí, jak se liší zlatá žíla od žíly olověné, uvidí kostru tyranosaura, kopie původních jeskynních maleb a mnohé další pozoruhodnosti. K tajuplné jeskyni přiléhá 4D kino s pravidelnými projekcemi několikaminutového filmu zachycujícího dobrodružnou cestu doly a podzemím. Prohlídka jedinečné Mineralie tak nyní nabízí ještě atraktivnější zážitky!

Mineralia prezentuje svět drahých kamenů v celé jeho šíři – vzácné minerály jsou nejen krásou pocházející z hlubin přírody, ale také perspektivní investicí. Právě této oblasti se týká další plánovaná novinka v Mineralii – otevření investiční zóny, kde bude možné koupit kámen s mezinárodně uznávanou certifikací. A v budoucnu by ve zdejších prostorách mělo vzniknout muzeum českých granátů.

Ve třech patrech, na ploše více jak 1 300 m2, je soustředěno neuvěřitelné množství minerálů nejrůznějších druhů, barev, stáří, tvaru, rozměrů z nalezišť ze všech koutů světa, včetně rozsahem mimořádné kolekce achátů. Nejvzácnější exponáty jsou součástí muzea umístěného v suterénu. V přízemí mohou návštěvníci obdivovat a také zakoupit jakýkoliv z mnoha drobnějších i rozměrných různě zpracovaných kamenů. První patro je zaplněno dražšími kameny a originálními šperky, nechybí speciální „VIP zóna“ s cennými investičními kousky. V prvním patře je umístěna i stylová kavárna s na míru vyrobenými stoly ze zkamenělého dřeva.

Mineralia sídlí v Havlíčkově ulici v centru Prahy, v sousedství Masarykova nádraží, takže je ideálně dostupná autem, vlakem i MHD. Otevřeno je denně včetně víkendů od 10 do 20 hodin. Ve všední dny je čas od 10 do 14 hodin rezervován pro školy, ovšem ani v této době není vstup veřejnosti nijak omezen. Dům, ve kterém se Mineralia nachází, je vybaven bezbariérovým vstupem a výtahem, bez obav se sem tedy mohou vydat vozíčkáři i maminky s kočárky.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...