Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Chcete samostatné dítě? Najděte mu skautský oddíl!

Chcete, aby se vaše dítě o sebe umělo postarat, mělo dostatek pohybu, naučilo se spolupracovat s ostatními dětmi a trávilo svůj volný čas v bezpečném prostředí? Najděte mu skautský oddíl!

  • Publikováno: 12. 09. 2013

Dítěti tak zajistíte nejen celoroční volnočasovou aktivitu, ale také finančně dostupný letní tábor. Sobě pak dopřejete jednou měsíčně volný víkend, když dítě „odešlete“ na skautskou výpravu.

Pokud hledáte pro své dítě zájmovou činnost, která bude nejen bavit, ale také je náležitě připraví na dospělý život, podívejte se po nejbližším skautském oddíle. Najde zde kamarády, dobrodružství, dostatek pohybu v přírodě, naučí se mnoha praktickým dovednostem či práci v týmu. Mnoho z toho jistě využije ve škole, v budoucím zaměstnání i v životě obecně.

„Do skautu mě dovedla moje starší sestra. Rozhodně vím, že kdybychom tam nechodily, byly bychom trochu jiní lidé. Dnešní doba málo vyhraňuje, co je dobré a co zlé, a pokud nejsou lidé věřící, najdou to už jen v pohádkách. Skaut byl výchovný. Líbí se mi také to, že učil člověka vystačit s málem, což je dnes vzácné. Těším se, že tomu také vystavím své děti,“ vzpomíná na svá skautská léta herečka Aňa Geislerová.

Oddíl dítěti pomůže dorůst v sebevědomého člověka, který snáz najde své místo ve společnosti. Na rozdíl od kroužků zaměřených na výkon totiž poskytuje prostředí, které je schopné přijmout jakékoliv dítě – ať již je plaché, trochu nemotorné, snílek nebo koktá – a dokáže vyzdvihnout jeho silné stránky. Děti se tak učí, že je přirozené v jedné věci vynikat a v jiné nechat vyniknout ostatní a nemít komplexy. Prostředí skautského oddílu navíc není selektivní, jak jsme od malička zvyklí ve školce – v oddíle se potkávají děti různého věku a ty menší se mohou od starších mnoho věcí naučit přirozenou cestou, starší naopak nenuceně přejímají zodpovědnost nejen za sebe, ale i za mladší kamarády.

O vaše dítě se ve skautském oddíle postarají patřičně vzdělaní vedoucí. Junák dbá na to, aby se vedoucí stále náležitě vzdělávali – v pedagogice, psychologii, zdravovědě, vedení oddílu, ale také například v hospodaření. Skautské vzdělávací kurzy jsou akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Někteří vedoucí se dokonce vzdělávají na skautských kurzech pro začleňování dětí se speciálními potřebami a jejich oddíly pak přijímají děti s poruchami pozornosti, hyperaktivitou nebo jiným hendikepem. Skautské výchovné metody jsou prověřené generacemi, ale zároveň reagují na trendy v moderním vzdělávání.

V neposlední řadě máte postaráno o letní tábor, který je nejen cenově dostupný, ale navíc pošlete svého potomka s vedoucími a dětmi, které už znáte z přechozí celoroční činnosti, a nemusíte tedy mít strach o to, kdo se o vaše dítě stará, případně jak se v úplně novém kolektivu zorientuje a zapadne. K zahození pak není ani jednou měsíčně volný víkend, když je dítě na skautské výpravě.

Do skautských oddílů nyní chodí přes 30 000 dětí a už po několik let jejich počet každoročně roste. Jen v minulém roce našlo ten svůj oddíl více než tisíc nových holek a kluků.

„Za trvale rostoucím počtem skautů a skautek stojí pestrý program, nabízející dobrodružství, přírodu a partu kamarádů do nepohody, ale také dobrovolná práce několika tisíc dospělých vedoucích, kteří dětem ve skautských oddílech věnují svůj čas. A v neposlední řadě je to i rostoucí počet rodičů, kteří oceňují, že skautský oddíl je místo vybudované na základě hodnot, jakými jsou přátelství, fair play nebo zodpovědnost,“ okomentoval nárůst místostarosta Junáka Petr Vaněk.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...