Přidat inzerci

Facebook

Navigace


72 hodin podruhé: Dobrovolnický projekt si po loňském úspěchu dá v říjnu repete

Vylepšit aspoň trochu místo, kde člověk žije – tak by se dal velmi stručně popsat cíl, který si vytkli organizátoři již druhého ročníku dobrovolnické akce nazvané 72 hodin – Ruku na to!

  • Publikováno: 11. 09. 2013

Uskuteční se v rozmezí od 10. do 13. října 2013 po celé republice. Již počátkem září, kdy k němu pořádající Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) spustila na webu www.72hodin.cz informační kampaň, přitom registrovala první desítky přihlášených projektů.

„Nové webové stránky k letošnímu ročníku projektu 72 hodin – Ruku na to! běží od začátku září a již nyní se můžeme pochlubit dvaašedesáti přihlášenými projekty, předpokládajícími zapojení nejméně tří a půl tisíce dobrovolníků,“ konstatuje hlavní koordinátor celého projektu Ondřej Šejtka.

Výzva organizátorů ke spoluúčasti na bezplatné „bohulibé“ činnosti směřuje zejména k činorodým mladým lidem: „Máš nápad, jak zlepšit místo, kde žiješ? Víš, kdo čeká na tvou pomoc? Dej dohromady pár kamarádů, s nimiž nápad uskutečníš, a tím se připojíš k tisícům dobrovolníků po celé naší zemi.“

Zájemci mohou na webu zaregistrovat své rozmanité projekty zaměřené „na lidi, přírodu a místo, kde žijí“. Jinak řečeno, nemusí se vždy nutně jednat o obligátní úklid parku – ba ani o úklid jako takový. Mezi přihlášenými projekty se objevila třeba Pohádková neděle pro děti z Klokánku v Janovicích nad Úhlavou, výzdoba interiéru školní jídelny v ZŠ Nepolisy malbami Krtečka a jeho kamarádů či uspořádání propagační výstavy zvířat mladými chovateli z Mikulášovic, spojené se setkáním s jejich kolegy ze sousedního Německa.

Ke zdaru letošního ročníku hodlá spolu s dalšími přispět svou příslovečnou trochou do mlýna i herec Filip Cíl, patron 72 hodin. „Projekt podpořím i v tomto roce. S kamarády jsme založili občanské sdružení Chapadýlko a do 72 hodin se s ním zapojíme. Chystáme jakýsi nepřetržitý maratón dobrovolnických akcí, uvidíme, zda se nám to podaří zorganizovat,“ naznačil záměr Chapadýlka herec.

Upořádání třídenního dobrovolnického projektu 72 hodin – Ruku na to! si ČRDM odzkoušela v průběhu druhé říjnové dekády 2012, tedy právě před rokem. V podmínkách České republiky se zmíněný nápad, který již déle než deset let realizují jinde v evropském zahraničí, jednoznačně osvědčil: loni se u nás prostřednictvím 225 dílčích projektů do něj zapojilo přes 11000 lidí. Okolí svého bydliště vylepšovali dobrovolníci v rámci rozličných mládežnických sdružení i jiných neziskových organizací či škol.

Z regionálního pohledu loni přispěly k 72 hodinám největším počtem uskutečněných projektů Jihomoravský kraj, Hlavní město Praha a dále kraje Liberecký, Ústecký a Středočeský. Ze spolků zastřešovaných Českou radou dětí a mládeže o sobě přitom daly nejvýrazněji vědět Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Pionýr, Junák – svaz skautů a skautek ČR a Asociace turistických oddílů mládeže.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...