Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Startuje jubilejní Bambiriáda 2013

V 17 městech ČR startuje dnes již 15. ročník Bambiriády, která letos nese podtitul „Dětství v proměnách času." Těšíme se na Vás v Praze na Vítězném náměstí - "Kulaťáku" ve stanu číslo 4.…

  • Publikováno: 23. 05. 2013

Návštěvníci Bambiriády mohou opět po roce využít služeb táborové expozice Borovice.cz. „Nabídneme zde výběr z táborů, které máme v on-line katalogu na internetu také v letáčkové formě. Rodičům poradíme s orientací v nabídce táborů. Pro děti je připraven i doprovodný program připravený ve spolupráci s Science centrem iIQpark Liberec a výrobcem populárních deskových her MINDOK.  Hry a hlavolamy si děti budou moci také aktivně vyzkoušet,“ zve Pavel Hofrichter.

Borovice.cz představí tradičně na svém stánku i pestrou nabídku ubytování i programu pro skupinové akce. Můžete se tady inspirovat, kam se s dětmi vydat a kde mají pro skupiny zvýhodněné nabídky.  
Těšíme se na Vás i Vaše děti

Několik tipů z expozice „Letní dovolená s dětmi 2013“

Hotel Kovošrot – http://www.hotelkovosrot.cz/cs/

Stezka korunami stromů – http://www.stezkakorunamistromu.cz/

Hotel Alpenhof – http://www.alpenhofhotel.eu/cz/

Horský hotel Morava- http://horskyhotelmorava.com/

Chata Lučanka – http://www.lucanka.cz/

Chata U Myšáka – http://umysaka.cz

 

Několik tipů z expozice „Tábor na poslední chvíli 2013“

Sindibád cestovní kancelář – http://www.sindibad.cz/

Tabořiště -Tomáš Hégr – http://www.taboriste.cz/

Duha Klub Dlažka – http://www.dlazka.cz/

Táborníci – Slávka Šoulová – http://www.tabornici.com/

Cestovní kancelář Topinka – http://www.tabory.cz/

CK Hanka – http://www.hanka.cz/letni-tabory-2013

LT Čmelák – http://www.tabory-cmelak.cz/

Občanské sdružení Stáj „Preláta“ – http://www.jizdarnachaby.org/o-nas.php

Prázdniny nás baví – http://www.prazdninynasbavi.cz/

Velké Skaliny – www.velkeskaliny.cz

 

O Bambiriádě

Jubilejní 15. ročník této jedinečné akce pořádané Českou radou dětí a mládeže (ČRDM) se letos zabývá tématem dětství a navazuje na základní myšlenku Evropského roku občanů 2013. Nese podtitul „Dětství v proměnách času“.

Bambiriádu bude možné navštívit od 23. do 26. května v některém ze 17 areálů v Blansku, Českých Budějovicích, Českém Těšíně, Humpolci, Chebu, Chrudimi, Ivančicích, Kyjově, Liberci, Náchodě, Ostravě, Plzni, Praze, Rychnově n. Kněžnou, Šumperku, Třinci a ve Zlíně.

„Letošní jubilejní ročník Bambiriády nás přenese do dětství našich předků. V Praze slavnostně otevřou známé osobnosti historickou třídu s prezentací her a hlavolamů, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet hry učební pomůcky dávno zapomenuté – složit hlavolam, vyrobit lodičku nebo například psát brkem. Každé sdružení si pro malé i velké návštěvníky připravilo kromě aktuální nabídky své činnosti i nostalgickou vzpomínku inspirovanou dětstvím našich dědečků a babiček,“ vysvětluje předseda ČRDM Aleš Sedláček.

Padne nový taneční rekord?

V sobotu 25. května se největší taneční skupina v republice Dancing Crackers (v překladu Tančící sušenky) pokusí o zápis do České knihy rekordů. Na pódiu bude tančit nejvíce tanečníků z jedné skupiny společnou choreografii ve stylu streetdance. Připojí se i děti z Klokánku Hostivice. Rekord je výjimečný ve způsobu, jakým se společné vystoupení rozšíří mezi tanečníky. Neučí se ho přes internet, jak to u podobných rekordů bývá zvykem, ale v daných městech choreografii učí lektoři Dancing Crackers osobně. Na celý průběh rekordu bude dohlížet komisař Agentury Dobrý den. Tanečníky podpoří svojí účastí herečka a modelka Alice Bendová.

Soutěžíme o atraktivní ceny!

Ani v letošním ročníku Bambiriády nechybí celorepubliková soutěž, tentokrát s literárně vlastivědným motivem. Soutěž „Odkud jsem“ vybídla děti k hlubšímu poznávání míst, ve kterých žijí. Mají za úkol vypátrat a popsat pozoruhodnosti, které činí tato místa výjimečnými – ať už jde o jejich historický či architektonický význam, vazbu na slavnou osobnost nebo třeba něco docela jiného, možná méně zásadního, ale stejně zajímavého. Uzávěrka soutěže je posledního dubna. 

Vstupenka zdarma a ještě dárek navíc

Na Bambiriádu je každoročně vstup zdarma. Po předložení vstupenky mohou děti s doprovodem navštívit za výhodných podmínek další kulturní a sportovní zařízení, jako jsou např. objekty Muzea hl. m. Prahy, Výstavu „Pod hladinou Vltavy“ či Muzeum Karlova mostu. Podmínky vstupu a termíny čerpání naleznete na www.bambiriada.cz.

Partnerství

Generálním partnerem je opět FLEXI životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny, dalšími partnery jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Armáda České republiky, Zastoupení Evropské komise v ČR, České dráhy. Mediální podporu zajišťují síť rádií HIT, deník Právo, Alik.cz, Učitelské noviny, Adam.cz, Borovice.cz, Maminka, Sluníčko, Mateřídouška, Pěknýden.cz a Květy. Významným partnerem v Praze je Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, E.ON, Nadační fond Albert, ING, Igráček a Auto Dejvice.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...