Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Skauti a skautky chtějí vyrůstat mezi stromy

V Praze se již po čtvrté objeví les – 400 sazenic budou skautky a skauti dne 18. dubna od 15.00 hodin předávat všem Pražanům. Zahájí tak akci „Vyrůst mezi stromy“.

  • Publikováno: 11. 04. 2013

Na několika místech v Praze si kolemjdoucí budou moci od skautů za symbolickou cenu 30 Kč pořídit sazenice stromů. Skauti a skautky akcí chtějí podpořit životní prostředí a připomenout Den Země, který se uskuteční 22. dubna.

Sazenici stromku, kterou si lidé odnesou, mohou na Den Země podle přiloženého návodu zasadit na své zahradě nebo se podívat, kde je doporučeno a povoleno v Praze stromy sázet. Navíc mohou strom vyfotografovat a jeho fotku nahrát na web projektu www.vyrustmezistromy.cz, kde se zobrazí v on-line mapě. Na webu se průběžně budou objevovat návody na to, jak o strom pečovat apod.

„Do projektu Vyrůst mezi stromy se zapojujeme, protože nám přijde důležité, aby si lidé stále uvědomovali, že i ve městě je příroda důležitou hodnotou,“ popisuje smysl projektu David Yilma, vedoucí skautského oddílu z Vinohrad. „Skautské oddíly stromky nejen prodávají, ale i sázejí, například v blízkosti své klubovny. Přispějí ke zlepšení svého okolí, a navíc mohou sledovat, jak strom roste,“ dodává.

Skauti a skautky budou letos stromky rozdávat přibližně mezi 15 a 18 hodinou u stanic metra Náměstí Míru, Flóra, Roztyly, Dejvická a na Novodvorské v kulturním centru.

Na stanovištích bude akce zahájena v 15:00 a návštěvníci budou moci kromě získání stromku zveřejnit i své konkrétní předsevzetí, kterým po dobu 3 měsíců pomohou Zemi. Stačí, když si vyberou sazenici stromu s předsevzetím a napíší své jméno. Předsevzetí pak bude zveřejněno na webu akce. Nápady jak se přidat budou k dispozici na místě. Věříme, že i malé činy mohou pomoci velké věci.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...