Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Finále jubilejního 20. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos 2013

V pátek proběhlo finále jubilejního 20. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos 2013. Zlatým Ámosem 2013 se stala Růžena Hlůžková z Kunovic.

  • Publikováno: 24. 03. 2013

V pátek 22. března proběhlo v sále hotelu Olšanka v Praze finále 20. ročníku ankety Zlatý Ámos. Do finále se probojovalo šest kantorů. „Posuzovat budeme originalitu, spolupráci s dětmi, dělbu rolí, nápaditost nebo choreografii,“ upozornil před začátkem finále předseda poroty Jan Cimický.

Děkujeme, že už dvacet let propagujete práci všech kvalitních učitelek a učitelů,“ poděkovali na tiskové konferenci stávající Zlatí Ámosové organizátorům za jejich vynaložené úsilí a předali jim neočekávané dary – krásné dorty a trička s fotografiemi dosavadních Zlatých Ámosů.

Účastníci v průběhu finále plnili čtyři úkoly. První spočíval v představení své školy. To učitelé pojali různě, například Pavel Cieslar pomocí převleků postupně představil svou školu jako učiliště pro kuchaře, číšníky a tiskaře. Růžena Hlůžková popsala svoji alma mater básničkou na písmeno P, Jana Hrubá se převlékla za Elišku Rejčku, kdy vychválila jak Brno, tak svou školu.

Přesvědčit studenty, aby četli knihy Jana Ámose Komenského, museli během jedné minuty finalisté ve druhém úkolu. Do třetice si zahráli na rozhlasové reportéry a komentovali dění v sále. V poslední – nejdůležitější – disciplíně sehráli scénku se svými studenty. Tam předvedli účastníci svoji kreativitu – hráli pohádku, zpívali písně i tancovali. Finále zpestřil pěvecký výkon zpěvačky Ivy Hajnové a písně Petra Ševčíka.

Na závěr vyhlásili organizátoři Ámose Sympaťáka 2013, Dětského Ámose 2013 a nakonec Zlatého Ámose 2013. Všechny tři tituly získala Růžena Hlůžková z Kunovic. Žezlo jí předala 1. místopředsedkyně Senátu PČR Alena Gajdůšková, korunu nové Ámosce nasadil ministr školství Petr Fiala. „Pro mě každý, kdo byl svými žáky nominován, je vlastně už vítěz,“ řekl po korunovaci ministr.

Byla zde velká konkurence a všechna vystoupení byla úžasná. Ale bohužel, vítěz může být jen jeden a jsme rádi, že je jím právě naše paní učitelka,“ radoval se student Zlaté Ámosky Libor Kunovjánek, který dodal, že hlavním důvodem vítězství je dobrosrdečnost paní učitelky.

Když jsem se dozvěděla, že jsem vyhrála, bylo to pro mě velké překvapení, ale teď je to obrovská radost,“ popsala své pocity z vítězství Hlůžková. „Stojí to na přirozenosti, kdo je přirozený, tak může oslovit i ostatní,“ vysvětlovala si důvod svého vítězství chemikářka Hlůžková.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...