Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Letní tábor v únoru? Přemýšlet dopředu se vyplatí!

Hledáte každoročně letní tábor pro své ratolesti na poslední chvíli? Začněte letos přemýšlet dřív a vyberte kvalitu prověřenou generacemi rodičů – najděte svému dítěti skautský oddíl.

  • Publikováno: 20. 02. 2013

Ve skautském táboře si dítě užije nejen vzrušující táborovou atmosféru pod dohledem patřičně zkušených vedoucích, ale navíc najde partu kamarádů a bezpečný kolektiv pro celoroční aktivity.

„Tábor je pro děti úplně jiným světem – maminka daleko, ruch a služby města také. Je to nejen spousta dobrodružství, ale zároveň obrovská škola odpovědnosti, samostatnosti, sounáležitosti a týmových dovedností,“ říká o letních táborech třiadvacetiletý vedoucí Vojta Petr z Prahy. „Na skautském táboře se navíc známe z činnosti v průběhu roku, což vnáší do táborového dění bezpečí a důvěru. Víme totiž, co od sebe můžeme čekat, vzájemná znalost nám umožňuje soustředit se na rozvoj dětí, tam kde je zrovna potřeba, a v neposlední řadě víme, jak si z koho udělat dobře mířenou legraci.“

Proč ale je nutné vstupovat do oddílu, když chci dítě poslat na skautský tábor?
Skauti a skautky totiž svoje tábory nenabízí komerčně. Jsou určené pro děti, které navštěvují oddíly pravidelně v průběhu roku. Tábor je vrcholem jejich činnosti a děti na něj nejezdí s nikým cizím, ostatní účastníky i své vedoucí dobře znají. Většina vedoucích nevezme na tábor dítě, které se přihlásí do oddílu těsně před táborem – jednoduše proto, že jej nezná, a neví tedy, co od něj mohou on či ostatní děti očekávat. Bude si velmi pravděpodobně muset počkat na další tábor a do té doby se stát součástí kolektivu. 

V čem je záruka kvality skautského tábora?
O děti se na táborech starají skautští vedoucí s náležitou kvalifikací – každoročně se o bezpečí a program dětí stará více než 7 000 dospělých dobrovolníků. Vedoucí tábora musí mít složené speciální zkoušky, které představují zvládnutí oborů jako je pedagogika, psychologie, právo, zdravověda, metodika, tělovýchova a další. Tato kvalifikace je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a bez ní nelze uspořádat skautský tábor. Vedoucí mají tedy nejen potřebné teoretické zázemí, ale navíc pracují s dětmi po celý rok – mají přehled nejen o jejich zdravotním stavu, silných či slabých stránkách, ale také znají jejich pozici v kolektivu a mohou tedy spolu s nimi pracovat na jejich cíleném osobnostním rozvoji.

Jak vypadají skautské tábory a kolik stojí?
Průměrná délka skautského tábora je 15 dní. Pro mladší děti tábor trvá zpravidla dva týdny, pro starší tři i čtyři týdny. Průměrná cena třítýdenního tábora se pohybuje mezi 2400 a 3600 korunami. Každoročně se v létě uskuteční téměř 1000 skautských táborů, kterých se celkem účastní kolem 30 tisíc chlapců a děvčat. Většina z nich jsou stálé s podsadovými stany nebo indiánskými týpí. Některé skautské oddíly pořádají i putovní tábory pěší, na kolech nebo na vodě.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...