Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Park Mirakulum, nová země zábavy i poznání

Dva roky vznikal v Milovicích nad Labem unikátní projekt rodinného areálu plného nápaditých atrakcí. Na 7 hektarech zde vyrostla „země“, která má ambici lákat návštěvníky z celé republiky.

  • Publikováno: 16. 09. 2012

Zábavně-naučný Park Mirakulum je svou podobou i náplní ušit na míru bezbřehé dětské fantazii i těm nejroztodivnějším dětským přáním. Herní atrakce pro děti všech věkových kategorií, velkolepý a architekturou výjimečný hrad s podzemními chodbami, kontaktní zoo s mini oslíky, holandskými mini kozami a Quessanskými ovcemi, venkovní kamenný amfiteátr, nafukovací trampolíny nebo lanové centrum zasazené do malebné přírodní scenérie jistě ocení nejen nejmenší návštěvníci, ale i dospělí.

„Možná to nejcennější na celém projektu je kreativní a stále překvapující prostor, kde mohou společně trávit čas celé rodiny. Myslím, že to je v dnešní uspěchané a často vystresované době největší hodnota. Značná část parku je určena maminkám i s těmi nejmenšími dětmi v kočárcích,“ říká Jiří Antoš, majitel firmy TR Antoš, která za realizací Mirakula stojí. „Nová země“ nabídne také obří houpačky, kolotoče nebo velké pískoviště a mnoho dalších nápaditých a inovativních atrakcí.

Pro stavbu dětských atrakcí byla zvolena přírodní architektura s interaktivními prvky podněcujícími dětskou představivost. Mezi stavebním materiálem převládá akátové dřevo, které pro tento účel oplývá nejlepšími vlastnostmi. Vedle akátu jsou v areálu využity i další přírodní materiály jako kameny či konopná lana.

Jednotícím prvkem pro příjemný dojem je společný design občerstvovacích stánků, venkovního posezení, informačního systému, drobné architektury, laviček, sociální zařízení, osvětlení a podobně. Za výtvarnou podobou parku stojí úspěšná sochařka a výtvarnice Lucie Kozelská, která se pro své návrhy nechala inspirovat přírodou, klasickými literárními díly nebo rukopisem architekta Gaudího.

Členitost areálu slibuje radost z objevování a poskytne jak otevřené plochy, tak malé prostory s různou náplní – od herních ploch, po relaxační zákoutí s místy pro piknikování pod nádhernými vzrostlými i nově vysazenými stromy, poskytujícími příjemný stín pro dny horka. Řada z nich přiláká k ochutnání svých plodů – například slivoně mirabelky (špendlíky). Přirozeně nebudou chybět ani kiosky a restaurace s občerstvením s  kvalitní vařenou stravou včetně posezení, ani dostatek stinných míst a hygienické zázemí.

„Cílem první etapy projektu je mimo jiné vybudování pestré škály atrakcí, jež jsou svými vlastnostmi a rozměry často speciálně přizpůsobeny menším a větším dětem. Příkladem jsou třeba nafukovací trampolíny, které jsou zhotoveny ve dvou provedeních – rozměr 12 x 6 m bude určen pro malé děti a 25 x 13 m pak pro ty velké. Podobně je tomu i v případě dětského lanového centra. Na větší děti čekají prolézačky v síťových chodbách, kdežto pro malé je uzpůsoben tzv. laňáček, který dosahuje výšky jen do 40 cm nad zemí,“ dodává Jiří Antoš, který v rámci druhé etapy již nyní plánuje výstavbu úžasného vodního světa s kaskádami, fontánami a brouzdališti nebo rozsáhlou lesní naučnou stezku.

Okouzlující území Mirakulum, jež našlo inspiraci v tom nejlepším ze světových zábavních parků a hřišť, láká na výjimečné zážitky pro všední i víkendové dny, navíc v blízkém dosahu Prahy. Areál je snadno dostupný autem či vlakem a napojen na linky PID de facto až do bezprostřední blízkosti. A vstupné? Do konce letošní sezony, tj. jistě do konce října a v případě příznivého počasí možná až do poloviny listopadu, je pouhých 100 Kč za osobu.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...