Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Děti se na táboře utkají i s drakem

Nechte děti strávit prázdniny zábavně v prostředí krásné přírody a nechte je jet na letní tábor. Co třeba jeden na motivy knížky Hobit od J. R. R. Tolkiena?

  • Publikováno: 30. 05. 2012

Na Třebíčsku je nabídka letních táborů poměrně velká, ale mezi nejtradičnější a nejověřenější pořadatele bezpochyby patří Dům dětí a mládeže Třebíč. Jeden z táborů domu dětí se letos uskuteční na motivy knížky J. R. R. Tolkiena Hobit. Bude určen dětem od 9 do 15 let a proběhne od 15. do 28. července nedaleko Nové Říše.

„Na našem táboře se děti stanou hobity a budou se moci přidat k výpravě k Osamělé hoře, vyhnat odtud zlého draka Šmaka, pomoci tak tamnímu kraji a umožnit trpaslíkům získat zpátky jejich království,“ popsal příběh tábora jeho hlavní vedoucí Filip Rosenkranc.

Tábor bude probíhat nedaleko Nové Říše, na malebném místě zvaném Údolí Mohykánů, které je obklopeno lesy a protéká jím potok.

Cena je pro čtrnáctidenní tábor jedna z nejnižších v republice – 3150 Kč. „Pracujeme dobrovolně, ale s o to větším nadšením,“ vypráví hlavní vedoucí. „Dětem chceme nabídnout možnost zažít nezažité a zábavnou formou se dozvědět něco o ostatních, o sobě i o přírodě. To vše v kamarádském a bezpečném prostředí zajištěném vedoucími s dlouholetou zkušeností a kvalifikovaným zdravotníkem,“ dodává.

Hobiti se zabydlí ve stanech s podsadou, v tábořišti je velký srub s jídelnou a vybavenou kuchyní, dále dřevěná umyvárna s možností sprchy a suché záchody. Děti se budou moci koupat v potoce přímo v tábořišti nebo v rybníku v obci Červený Hrádek.

„Při nepříznivém počasí máme k dispozici kromě srubu dva indiánské stany tee-pee a dva prostorné hangáry,“ upřesňuje vybavení tábořiště Rosenkranc. Na tábor ještě zbývá pár volných míst a případní zájemci se mohou hlásit na webu www.ddmtrebic.cz.

Tento druh táborů je specifický svým silným příběhem, kdy se děti stanou jeho skutečnou součástí. V Hobitovi se budou setkávat s mnoha postavami a překážkami a svým jednáním budou určovat, jak s nimi budou ostatní jednat a jak se bude celý příběh vyvíjet. Malí hobiti se potkají se smrdutými skřety, moudrými elfy i podnikavými lidmi a v průběhu tábora se z nich stanou odvážní bojovníci, kteří si získají respekt trpaslíků i mocného čaroděje Gandalfa.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...