Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Bambiriádní programové menu ochutnali návštěvníci všech 18 měst

Ve čtvrtek 23. 5. 2012 odstartoval čtrnáctý ročník Bambiriády. Názorné ukázky tábornických dovedností, střelba z luku, orientální taneční divadlo i lanové aktivity.

  • Publikováno: 28. 05. 2012

A k tomu ještě všelijaké soutěže, deskové hry, sportovní turnaje, hlavolamy, dětský koutek, tvořivé dílny Programové menu Bambiriády 2012, pořádané jako vždy Českou radou dětí a mládeže (ČRDM), měli do pátečního večera možnost ochutnat návštěvníci bambiriádních areálů v 18 městech ČR. Tedy vlastně všude, kde se letos tato známá akce koná.

V Náchodě navíc vedle „běžné“ prezentace volnočasových aktivit využili i možností, jež skýtá řeka. Program totiž probíhal i na Metuji, kde se díky obětavosti dobrovolníků z Eldoráda Náchod a vodáckého kroužku tamního SVČ Déčko mohli zájemci projet na kánoi či na raftu. „Za celý den se vodáci nezastavili, lidé se na řeku jen hrnuli,“ popsali situaci náchodští organizátoři na svém webu.

Ve Zlíně si sportovněji založení návštěvníci mohli užít U-rampu nebo horolezeckou věž. Ale nezůstalo jen u nich – i ti ostatní si odnášeli zážitky, třeba z Koloběžkiády, ze Sherlockova dopoledne nebo z žonglování. Kdo chtěl, mohl také zajít do kinosálu Kosmos na zajímavé semináře – o paraglidingu, jak ho neznáme, nebo o velkých šelmách Beskyd.

Na Krajince v Chebu se veřejnosti představily třeba ICM Cheb, sdružení Rokršti, Český červený kříž a další organizace, které si připravily pestrý program. Chebská, resp. Karlovarská Bambiriáda se také může – opět – pochlubit přeshraniční spoluprací: prezentují se na ní i dvě organizace ze sousedního Německa.

Pokud jde o předávání zkušeností mezi generacemi, k zajímavým momentům akce v Rychnově nad Kněžnou jistě patřilo setkání s význačnou osobností, PhDr. Josefem Krámem, který sbírá historické zajímavosti Podorlicka. „Pan Josef Krám nám vyprávěl o historii našeho města,“ lze se dočíst na rychnovském webu.

Kooperativní hry dětí a seniorů lze nalézt mj. v programové nabídce Bambiriády v Českém Brodě (kde se tato akce koná poprvé). A kromě toho ještě spoustu dalších „atrakcí“: chůzi na chůdách, plavání v molitanu, boj na kládě, tajemný tunel, geocoaching

Letošní Bambiriáda na Vysočině (Jihlava) se díky spolupráci s AČR koná na jedinečném místě, kam veřejnost neměla dosud přístup, a sice ve vojenském prostoru v Rančířově, kde je k vidění armádní technika přichystaná speciálně pro Bambiriádu. „Připravujeme také ukázky bojových umění, palných zbraní a výcvik služebních psů,“ nechal se ještě před zahájením Bambiriády slyšet hlavní organizátor regionální akce Martin Paclík z Rady dětí a mládeže kraje Vysočina.

V Chomutově, resp. na Kamencovém jezeře již postavily bambiriádní stálice své tábory, takže tam jsou k vidění tábory Junáka i Pionýra, stejně jako tábořiště místního Domečku. Příchozí si mohou prohlédnout prezentace dětských organizací z Jirkova nebo zařádit v pirátském parku. Na akci se předvedly také základní školy, jejichž žáci a žákyně ztvárňovaly státy Evropské unie.

Tvořivá dílna na Bambiriádě v pražských Dejvicích, odkud se zvuky řemeslnického nářadí ozývají prakticky po celý den, vydává svědectví o úsilí těch, kteří si motto Nadšení i zkušenost vzali k srdci. Na webu Bambiriády je možné si už teď prohlížet rukodělné výrobky, které lze vydražit v dobročinné internetové aukce na Aukro.cz ve prospěch seniorů. Najdeme tam dřevěnou kačenku se vzkazem od herečky Květy Fialové, jinou od sportovního reportéra ČT Vojtěcha Bernatského, dřevěný traktor od herce Filipa Cíla, žirafu od moderátorky Lejly Abbasové či panáčka od Klarri, návštěvnice Bambiriády 2012.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...