Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Vyhlášení vítězů 4. stupně Malé energetické akademie 2011 - 2012

Posláním této soutěže je rozšíření vědomostí dětí a mládeže o energetice a ekologii a osvojení si zásad zodpovědného chování k životnímu prostředí.

  • Publikováno: 13. 04. 2012

V rámci soutěže „Malá energetická akademie 2011 – 2012“ pořádala společnost e.on a Radambuk – rada dětí a mládeže Jihočeského kraje akci Techmania.

Ve středu 28. března 2012 navštívila České Budějovice Plzeňská Techmánia. Akci pro svá členská sdružení a soutěžící Malé energetické akademie pořádala Rada dětí a mládeže  Jihočeského kraje v budově společnosti e.on, který je pořadatelem soutěže.

Techmánia přivezla dětem 2 vědecko-technické show. V první show s názvem „Vzhůru k výškám“ poznaly děti základní principy létání a vzduchem létal horkovzdušný balón a raketa v podobě PET láhve. Ve druhé show s názvem „Zázraky s kaučukem“ děti poznaly, jak se dá propíchnout balonek skrz naskrz, aniž by praskl.

Děti si mohli vyzvednout krabičky na sběr použitých baterií od společnost ECOBAT s.r.o., která připravila projekt Ecocheese, jehož myšlenkou je, aby se třídění vybitých baterií stalo součástí životního stylu každého člověka.

V 17 hodin vyhlásili zástupci Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje a Pavla Kubíčková ze společnosti e.on vítěze 4. stupně soutěže Malá energetická akademie 2011 – 2012. Vítězové si domů odnášeli dárky od společnosti e.on – baterky, zubní kartáčky na baterie a společenské hry.

Předseda Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje Petr Novák vyhlásil poslední úkol 5. stupně soutěže, který končí 10. května 2012.

Vyhlášení vítězů 5. stupně a celkových vítězů proběhne na akci Bambiriáda 2012 v pátek 25. května v 16,30 hodin na pódiu akce, která se bude konat v areálu u Sportovní haly v Českých Budějovicích. Soutěž tedy vstoupila do finále.

Soutěžící – Jednotlivec, který získá po absolvování pěti stupňů soutěže nejvíc bodů, vyhraje věcnou cenu v hodnotě 12.000,- Kč. Malá skupina a Třídní kolektiv si bude moc vybrat věcnou cenu v hodnotě 25.000,-Kč a na Velkou skupinu čeká věcná cena v hodnotě 50.000,-Kč.

Název 5. úkolu zní „ Voda – jako pohon soustrojí“ a soutěžící budou vyrábět vodní kolo a ve svém okolí hledat objekt vodního mlýna.

Akce se zúčastnilo téměř 120 dětí, vedoucích a učitelů. Děti se do show aktivně zapojovaly jako asistenti, dozvěděly se spoustu nových poznatků a strávily v budově e.on příjemné  odpoledne. Techmánia ukázala dětem, že fyzika nejsou jen vzorečky a nuda a že heslo „Věda hrou“ v Techmánii platí beze zbytku!


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...