Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Rodiny nemají na drahé dovolené, hitem se stávají letní tábory

S ohledem na nepříliš příznivou ekonomickou situaci některé rodiny letos ruší drahé zahraniční dovolené a místo toho hledají alternativu pro své děti v letních táborech.

  • Publikováno: 25. 03. 2012

„Vysočina patří k regionům, kde lidé nosí domů poměrně nízké platy. V souvislosti se současnou ekonomickou a společenskou situací si rodiny nemohou dovolit utrácet za letní dovolené jako před pěti lety. Aby nenechali své děti sedět o prázdninách doma, pustili se už nyní do výběrů letních táborů,“ popisuje aktuální situaci předseda Rady dětí a mládeže kraje Vysočina Jan Burda a dodává, že se na něj stále více rodičů obrací se zájmem poslat své děti na tábor.

Česká republika patří mezi země, kde jsou letní tábory fenoménem. Podle Jana Burdy, který se pořádání táborů věnuje téměř dvacet let, je to také tím, že nabídka táborů se stále rozšiřuje. Je možné si vybrat z tematicky zaměřených tak, aby to dítěti sedlo. Výjimkou proto nejsou tábory pro dětské domovy, národnostní menšiny, jazykové tábory nebo také pro děti s určitým handicapem.

I letní tábor se musí umět vybrat

„Právě proto, že se stále rozšiřuje počet organizátorů táborů i jejich nabídka, je rok od roku obtížnější vybrat správný tábor,“ dodává Jan Burda. Nejlepší je vybrat tábor podle referencí známých, jejichž děti na tábory jezdí. Podle Jana Burdy je také na místě se organizátora tábora podrobně vyptat na podmínky tábora včetně veškerých podrobností.

„Správný organizátor tábora vám jistě rád poskytne všechny potřebné informace a nic před vámi nebude skrývat,“ uzavírá Jan Burda.

Podrobný přehled letních táborů na Vysočině, včetně rad pro rodiče najdete na internetové adrese www.tabory-vysocina.cz.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...