Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Mikláš ze Zlína je nejen Ámosem, ale i rytířem z Berchtoldu

24. března večer na Kantorském bále byl korunován Zlatý Ámos 2012. Profesor Michal Mikláš ze Zlína ke korunkám a šerpám Dětského a Zlatého Ámose dostal ještě titul rytíř z Berchtoldu.

  • Publikováno: 25. 03. 2012

Do této hodnosti ho slavnostně pasoval spolumajitel zámku Berchtold Václav Růžička.

Novou ámosovskou korunkou se může pyšnit i Michal Pavelka ze ZŠ Bezručova v Městci Králové, na základě hlasování pomocí sms byl zvolen Ámosem sympaťákem, a Tomáš Zahoř (ZŠ v Praze Lysolajích), který dostal nejvíce hlasů od novinářů přítomných na finále a stal se tak Média Ámosem 2012.

Žádný z titulů letos nedostaly ženy – na finále je reprezentovaly Šárka Brixiová ze ZŠ Česká v Liberci, Petra Bürglová z Gymnázia Jakuba Škody v Přerově a Radka Polívková ze ZŠ Masarykova v Rychnově nad Kněžnou. Michal Mikláš přerušil jejich čtyřleté vládnutí na učitelském trůně.

„Je skromný, mluvil za kantory, ne za sebe,“ řekl bezprostředně po finále o vítězi předseda poroty Jan Cimický. Naplňuje se tak poslání ankety Zlatý Ámos. „Vítěz může být v anketě samozřejmě jenom jeden, ale reprezentuje všechny bezvadné kantorky a kantory, kteří byli do ankety nominováni. Vyhráli to u svých žáků a to je důležité,“ doplňuje předsedu poroty ředitel ankety Slávek Hrzal.

Společnou fotografií finalistů u stromu Ámosovníku, který roste v zámecké zahradě na Berchtoldu, skončil 19. ročník ankety Zlatý Ámos. Ale už teď je možné ve školách přemýšlet o tom, koho přihlásit do dalšího, jubilejního 20. ročníku. Ten startuje totiž už za chvíli, 5. října 2012.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...